Auto-Created-3
21 Mayıs 2023 ( 94 izlenme )
Reklamlar

Uzmanlardan 28 Mayıs seçim günü ve sonrası için gram Altın ve Döviz Kuru Uyarısı

Uzmanlardan 28 Mayıs seçim günü ve sonrası için gram Altın ve Döviz Kuru Uyarısı

İslam Memiş, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Gram altın'ın fahiş fiyatlarla satın alındığına dikkat çekerek, yatırımcıları ikinci tur seçimler öncesinde aynı hataya düşmemeleri konusunda uyardı.

Altın ve para piyasası uzmanı İslam Memiş, 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde yatırımcıları yüksek fiyatlardan alım yapmamaları konusunda uyardı. Haber Global'den Gizem Bilen'e konuşan Memiş, "Serbest piyasalarda altının fiyatı 1375 lira" dedi.

Altının onsunu takip etmeye devam ediyoruz. Orada da bazı aksaklıklar var. DolarTL kuru geriledikçe bu da gram altı düşüşlere neden oldu. Gram altın bazında 148 lira değer kaybetti, kısa vadede sert bir değer kaybı ama 1350 liranın altında bir değer kaybı beklemiyorum" dedi.

"Yaz aylarında altın ve dolar fiyatlarının yükselmesini bekliyorum"
“1350 lirayı hesaba katmak gerekiyor. Yaz aylarında artış öngörümün arkasındayım. Yaz aylarında dolar kurunda da artış öngörüyorum” dedi.

“Aslında vatandaşlar ilk turda kuyumcularda kuyruğa girdi. 1510 liraya gram altın aldılar, bunlar yanlış hamlelerdi, bir daha o tuzağa düşmemeliler. Bir manipülasyon piyasası yaratılır. Piyasalar da biraz daha kontrol altında.” Seçim sürecinde dikkatli olunmalıdır. Hem dolar hem de gram altın tarafında günümüz trendleri kalıcı. 13501380 bu günlerde değişmeye devam ediyor. 1350'nin altındaki rakamlar biraz aldatıcı, bunlar bir satın alma fırsatı olarak görülmelidir. Bu yıl için tahminlerimiz gerçekleşti. Seçim öncesi Kapalıçarşı'da 1516 lira görüldü. Yazın 1450, sonra 1550. Sanırım tekrar yükselir. Elinizde altın varsa biraz daha beklemelisiniz. Almak isteyenlerin seçime giden süreci de değerlendirmesi gerekir. İnsanlar önceden hazırlanmış. Satın alma geçen ay tamamlandı. Düğün takısı satışlarının yoğun olduğu bir döneme giriyoruz. Altın çok pahalı bir meta haline geldi, altın bir lüks haline geldi. Nakit taşımayı tercih ediyorlar" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gayrimenkul fiyatlarındaki artış eğilimi hız kesmeden devam ediyor. 100 metrekarelik evler 1 milyon TL'yi aştı ! Yargıtay'ın 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca sendikalı işçiyi yakından ilgilendiren bir karar verdi CHP'li Başarır'dan Cemal Canpolat'a sert tepki: Gereken yapılacak, o hadsize haddini bildireceğiz TCMB, Şubat ayı ödemeler dengesi istatistiklerini yayınladı.