Auto-Created-3
19 Ocak 2024 ( 56 izlenme )
Reklamlar

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek'ten 31 Mart'a kadar kesenin ağzının açılmasını istedi" iddiası yalanlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organlarında yer alan "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Şimşek'ten 31 Mart'a kadar kesenin ağzının açılmasını istedi" iddiasının doğru olmadığını açıkladı. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında geçtiği iddia edilen konuşmanın tamamen asılsız olduğu belirtildi. Ayrıca, ülkenin ekonomi yönetiminin Orta Vadeli Program (OVP) hedefleri doğrultusunda çalıştığı ve bütçe disiplinini öncelediği vurgulandı. Vatandaşlardan manipülatif haberlere itibar etmemeleri istendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak seçim ekonomisi iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Şimşek, 2024 yılında bütçe hedeflerini tutturmak için kararlı olduklarını ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın güçlü destekleriyle program hedeflerine ulaşmak için gerekli politikaları kararlılıkla uyguladıklarını ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Afacan Gizemli ev'e geliyorlar! Mahallede panik... 'Korku içinde yaşıyoruz' Asansörde iğrenç anlar! Fermuarını indirip. Gazi ve korucu emekli maaşlarında artış