Auto-Created-3
23 Mart 2024 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Bakan Işıkhan: 28 Mart itibarıyla emeklilerin promosyonları hesaplara yatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kamu bankaları emeklilere 812 bin lira arasında promosyon ödemesi yapacak" açıklaması sonrası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 28 Mart itibarıyla emekli promosyonlarının hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakan Işıkhan, emekli promosyonlarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Kamu bankalarımız pazartesi promosyon güncelleme başvurularını almaya başlayacak. 28 Mart itibarıyla emeklilerimizin promosyonları hesaplarına yatmış olacak." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da AK Parti Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada, "Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Geçen yıllarda emeklilere kamu bankaları tarafından 3 bin lirayla 10 bin lira arasında maaş promosyonu verildiği biliniyordu. Ancak bu yılki uygulamada bu miktarın artırılacağı belirtiliyor. En düşük emekli maaşından başlayarak verilecek promosyon miktarının yeniden belirleneceği, en düşük emekli maaşı alanların 8 bin lira, yüksek maaş alanların ise 12 bin lira promosyon alması bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD Yüksek Mahkemesi'nin Halkbank Kararı Ebebek'in halka arz büyüklüğü 1,86 milyar TL oldu Açıklama Ev ve araç satışında yeni dönem resmen başladı! Kurala uymayana 100 bin liraya kadar ceza kesilecek