Auto-Created-3
22 Temmuz 2023 ( 94 izlenme )
Reklamlar

Dizelden sonra benzinli motorlarda çok büyük bir artış var

Dizelden sonra benzinli motorlarda çok büyük bir artış var.

Son dönemde akaryakıt fiyatlarına yapılan zam araç sahiplerini moralini bozdu. Salı günü motorine 1 lira 55 kuruş zam yapılmasının ardından benzine 2 lira zam bekleniyor.

Döviz ve Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar da akaryakıt fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Dün motorine yapılan 1 lira 55 kuruşluk artışın ardından Salı günü benzin fiyatlarının 2 TL artması bekleniyor.

GÜNCEL BENZİN FİYATLARI

İstanbul'da benzin fiyatı: 34.05 lira
Ankara'da benzin fiyatı: 34.53 lira
İzmir'de benzin fiyatı: 34.63 lira

ÖTV VATANDAŞIN BELİNİ ARTIRDI

Geçtiğimiz hafta ÖTV tutarları benzin ve motorine 5 lira, LPG'ye 4 lira zam olarak yansıdı. Karara göre; Benzinin litresi 2,52 TL olan ÖTV 7,52 TL'ye, motorinde 2,05 TL olan ÖTV ise 7,05 TL'ye yükseldi.


ERDOĞAN'IN ELEŞTİRİLERE CEVAPLARI

Körfez ziyaretinin ardından uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maliye ve Maliye Bakanlığımız akaryakıt ile ilgili vergi düzenlemesi yayınladı. ÖTV'nin çok uzun süredir belirlenmesinden dolayı akaryakıt enflasyonunda güncelleme yapılmadı. 

Dünya fiyatları çerçevesinde belirlenir. ÖTV artışı, depremin etkisi ve Türkiye'nin depreme karşı önlem ihtiyacı kapsamında yapılan bir vergi düzenlemesidir.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müge Anlı'nın başlattığı Kızılay yardım çalışmasına 26 milyon liralık bağış. İzmir'de Kaç Konut Depremzedelere Teslim Edildi HSBC, Türkiye'deki 23 şubesini kapatıyor ABD enflasyon verisi yeni bir rekor tazeledi! 41 yılın rekoru!