Auto-Created-3
31 Ağustos 2023 ( 82 izlenme )
Reklamlar

Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin merakla beklediği zam konusunda önemli bir açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve memur emeklilerinin merakla beklediği zam konusunda önemli bir açıklama yaptı. Bakan Işıkhan, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun yarın yapacağı son toplantının ardından alınacak kararın nihai olacağını belirtti.

Milyonlarca memur ve memur emeklisi için büyük öneme sahip olan toplu sözleşme görüşmelerinde sona yaklaşıldığı şu günlerde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli bir açıklamada bulundu. Bakan Işıkhan, "Memur ve memur emeklileri zammı süreci yarın sonlanacak, takdir Hakem Heyeti'nindir" dedi.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun yarın gerçekleştireceği son toplantı, memur ve memur emeklileri için büyük bir bekleyişin sona ermesine işaret ediyor. Bakan Işıkhan, bu kararın nihai olacağını ve itiraz edilemeyeceğini belirtti.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nda Sayıştay Başkanı Metin Yener, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Lutfihak Alpkan, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı İsmail İlhan Hatipoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı İsa Atçeken, akademisyenler Prof. Dr. Fatih Uçan ve Prof. Dr. Fatih Yardımcıoğlu, MemurSen Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Öztürk ve Soner Can Tufanoğlu, Türkiye KamuSen Genel Başkan Yardımcısı Türkeş Güney ve KESK Genel Sekreteri Şenol Köksal yer alıyor.

Memur ve memur emeklileri, toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda alacakları zam oranını büyük bir merakla bekliyor. MemurSen'in talepleri arasında yüzde 70 zam ve aylık 7 bin 650 lira kira yardımı gibi maddeler bulunuyor. Bakan Işıkhan'ın açıklamasının ardından gözler yarınki Hakem Kurulu kararına çevrilmiş durumda.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yine Zam! Benzin ve LPG’de Zam Yine Kapıda Biri 23 Lira Sınırına Yaklaşır İken, Diğeri ise 11 Lirayı Aşacak Nafaka Ödemesinin Ardından Cebinde Parası Kalmayan Adam Çok Zorlandığını Dile Getirdi Deprem öncesi 6 milyona satılan daireler 1 milyona alıcı bulamıyor Dolar kuru ne kadar? İşte döviz kurunda son durum