Auto-Created-3
26 Şubat 2024 ( 16 izlenme )
Reklamlar

8 ulaştırma bakanı eskiten havalimanı! Beklenen açılış yine gerçekleşmedi

Çukurova Havalimanı'nın inşaatına 13 yıl önce başlanmasına rağmen hala açılamaması, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış'ın TBMM'de yaptığı açıklamaya konu oldu. Kış, iktidarın seçim dönemlerinde göz boyayıp, bitmeyen projeleri gündeme getirdiğini ifade ederek, Çukurova Havalimanı'nın da bu projelerden biri olduğunu belirtti.

Çukurova Havalimanı projesinin 13 yıldır bitirilemediğini ve 8 farklı ulaştırma bakanı döneminde bu konuda açıklamalar yapıldığını dile getiren Kış, her seferinde açılış tarihleri verildiğini ancak hala bir gelişme olmadığını vurguladı. Özellikle, 2011'den bu yana her bakanın Mersinlilere açılış tarihi verdiğini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti.

Kış, son olarak yeni Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun ocak 2024'ü işaret etmesine rağmen havalimanının hala açılmamış olmasını eleştirdi. Projenin AK Parti'nin yerel seçim kozlarından biri haline geldiğine de dikkat çekti.

Mersin Valisi'nin inşaatın bittiğini ve açılış için Cumhurbaşkanı'ndan tarih beklediklerini bildirmesine rağmen Tarsus Kaymakamı'nın inşaatın devam ettiğini ve bitmediğini belirttiğini aktaran Kış, bu durumun projenin belirsizliğini gösterdiğini dile getirdi.

Kış, son olarak Çukurova Havalimanı için yapılan temel atma törenlerinin fotoğraflarını göstererek, projenin 13 yıldır süregelen belirsizliğini ve iktidarın vatandaşları oyaladığını ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye İstatistik Kurumu, 2022 yılı kırmızı et üretimi ve çiğ süt üretimi istatistiklerini yayınladı Başbakan bizzat açıkladı! Aylardır krizle boğuşan Sri Lanka'da, ülke ekonomisi tamamen çöktü. Bakan Şimşek: Bakanlıklara personel alımına izin vermiyoruz Çin ve Suudi Arabistan arasında dolara darbe vuracak para takası anlaşması