Auto-Created-3
14 Mart 2023 ( 87 izlenme )
Reklamlar

Tarım Kredi'de yeni bir dönem başlıyor! Ürünler artık zincir marketlerde de satılacak!

Tarım Kredi'de yeni bir dönem başlıyor! Ürünler artık zincir marketlerde de satılacak!

Beştepe'deki kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarım kredi birlikleri ile zincir market arasında bir platform oluşturulacağını belirtti. 

Bakan Kirişci, "Zincir marketin şubelerinde Tarım Kredi'nin ürünleri satılacak. Bu sayede Tarım Kredi ürünleri daha fazla tüketici grubuna hitap edecek. Görüşmeler olumlu ve çalışmada sona gelindi" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişçi, hububat koridorundan sonra bir gübre koridorunun mümkün olabileceğini belirterek, "Gübre koridoru dünyanın yükünü hafifletiyor" dedi.
"RUSYA'DAN DOLAYI DÜNYA BİRAZ RAHATLAR"
TRT Haber'e konuşan Bakan Kirişçi, Tahıl koridoru olması gerektiği gibi işliyor. Sadece tahıl gibi kabul edilse de iki üründe ambargo uygulanmıyor. Tahıl ürünleri ve gübre. Amerika tarafından yapılan açıklamayla gıda ve gübrenin ambargoya dahil edilmediğinin belirtilmesi, Rusya'nın malını taşıyan ülkeleri rahatlattı. Rusya'dan dolayı dünya biraz rahatlar diye düşünüyorum."

"TARIM KREDİ ÜRÜNLERİ DAHA FAZLA TÜKETİCİYLE BULUŞACAK"
Yeni dönemde Tarım Kredi ürünlerinin de daha fazla tüketiciyle buluşacağını belirten Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci bu çalışmaya ilişkin detayları da paylaştı; "Bir zincir market ile Tarım Kredi Kooperatifleri arasında platform oluşturulacak. Bu zincir marketin şubelerinde Tarım Kredi'nin ürünleri satılacak. Bu sayede Tarım Kredi ürünleri daha fazla tüketici grubuna hitap edecek. Görüşmeler olumlu ve çalışmada sona gelindi." dedi.

"VATANDAŞLAR ORMANLARIN GÜNCEL HALİNİ TAKİP EDEBİLECEK"
Yeşil ekran müjdesi de veren ve projenin yakın zamanda hayata geçirileceğini ifade eden Bakan Kirişci, bu konuyla ilgili de "Yeşil Ekran projesi hayata geçirilecek. Vatandaş anbean ormanların güncel halini görecek. Yangınlar sonrası yeşillendirmeler gibi değişimler görülebilecek. Çalışmada sona gelindi, birkaç hafta içinde hayata geçirilmesi planlanıyor" ifadelerini kullandı.

MAZOT DESTEĞİNE KARTLI SİSTEM
Bakan Kirişci, mazot ve gübre desteğinin nakit değil kartla verileceğini yineledi. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı çiftçiler için kart başvurularının sonbaharda başlayacağına dikkati çekerek, "Sistem devreye girdiğindeve rayına oturduğunda tohum ve zirai ilaçlar için de geçerli olacak" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez bankasının faiz kararına ilişkin yazan Selvi, "Büyük bir sürpriz olmazsa" ifadesinin açıklamasını yaptı. Iphone 14’ün Piyasaya Çıkması Beklenirken Fiyatı da Merak Konusu Müge Anlı'nın başlattığı Kızılay yardım çalışmasına 26 milyon liralık bağış. Rus rublesi, dolar karşısında son 4 yılın en yüksek seviyesinde