Auto-Created-3
02 Haziran 2023 ( 50 izlenme )
Reklamlar

Kripto paralarda işlem hacmi 32 ayın dibine geriledi

Kripto para birimlerindeki görece yatay seyir, yatırımcıların beklegör stratejisine geçmesine neden olurken, işlem hacimlerinin de düşmesine neden oluyor.

Kripto para haber ve analiz platformu The Block, Mayıs ayı kripto para ticaret hacmiyle ilgili verileri yayınladı. Buna göre Mayıs ayında platformlarda spot piyasa işlem hacimleri bir önceki aya göre yüzde 27 azalarak 439,42 milyar dolara geriledi. Bu, spot piyasada son 32 ayın en düşük işlem hacmi oldu.

Kripto para platformlarındaki spot piyasa ticaret hacmi, Mayıs 2021'de 4,25 trilyon dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

Mayıs ayının en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance'te değişmedi. Binance üzerinden 218.09 milyar dolar değerinde nakit işlem yapıldı. Binance'teki işlem hacmi ise Nisan ayına göre %25,7 düştü. Mayıs ayında Binance'i 29,75 milyar dolar işlem hacmiyle OKX, 27,31 milyar dolar ile Upbit ve 26,87 milyar dolar ile Coinbase izledi.

MAYIS AYINDA YATIRIMCILAR GÜNCELLENMİŞTİR

ABD borç krizi ve küresel durgunluk korkuları arasında, Bitcoin Mayıs ayında 29.245 dolardan 27.700 dolara düştü ve yatırımcısına ABD doları bazında yüzde 5,3 kaybetti. Haziran ayının ilk iki gününde dalgalı bir seyir izleyen Bitcoin, bu sabah 27.145 dolardan işlem görüyor. Mayıs ayında düşmesine rağmen dünyanın en büyük kripto para birimi 2023'te %62,8 değer kazandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da otopark ücretlerine zam Kimler yararlanabilecek, ödeme ne zaman yapılacak? İşte emekliye 5 bin TL ikramiyesinin detayları Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük umut bağladığı OVP'yi eleştirdi: Milletin derdine derman olamayacak Asgari Ücrette İkinci Toplantının Tarihi Belirlendi