Auto-Created-3
11 Şubat 2024 ( 48 izlenme )
Reklamlar

Kredi kartlarına yeni düzenleme gelebilir

Kredi kartlarına yeni düzenleme gelebilir

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, enflasyon raporu toplantısında kredi kartı harcamalarındaki artışı takip ettiklerini ve konu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Karahan, kredi kartlarına düzenleme getirilmesi gerektiğine inandığını söyledi.

TCMB başkanlığının ilk haftasında olan Karahan, kredi kartı harcamalarına ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi:

“Aralık ayında kredi kartı harcamalarında bir artış görüldü. Bunu not ettik, farkındayız. Bunun geçici olup olmadığı henüz belli değil. Asgari ücretin artması bekleniyordu. Bu nedenle bir takım masraflar yapılıyor tercih edilmiş olabilir ama ne olursa olsun kredi kartlarına yönelik düzenleme yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuyla ilgili çok şey var. Bir fikrimiz var, çalışmalarımız devam ediyor. Belli bir aşamaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Kredi kartı harcamaları geçen yıla göre oranlanınca 2,5 kat arttı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Daha fazla MTV detayı ortaya çıktı: Ödemezseniz arabanızı satamazsınız 2023'te işveren sigorta primi yüzde 58 artırılacak! Belirlenen oranda artış olursaasgari ücret 8.690 TL olacak. Cumhuriyet tarihinin yapılandırma paketi seçim öncesi geliyor Öğretmenler 24 Kasım'da iş bırakıyor