Anasayfa
11 Şubat 2024 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Kredi kartlarına yeni düzenleme gelebilir

Kredi kartlarına yeni düzenleme gelebilir

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, enflasyon raporu toplantısında kredi kartı harcamalarındaki artışı takip ettiklerini ve konu üzerinde çalıştıklarını söyledi. Karahan, kredi kartlarına düzenleme getirilmesi gerektiğine inandığını söyledi.

TCMB başkanlığının ilk haftasında olan Karahan, kredi kartı harcamalarına ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi:

“Aralık ayında kredi kartı harcamalarında bir artış görüldü. Bunu not ettik, farkındayız. Bunun geçici olup olmadığı henüz belli değil. Asgari ücretin artması bekleniyordu. Bu nedenle bir takım masraflar yapılıyor tercih edilmiş olabilir ama ne olursa olsun kredi kartlarına yönelik düzenleme yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu konuyla ilgili çok şey var. Bir fikrimiz var, çalışmalarımız devam ediyor. Belli bir aşamaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Kredi kartı harcamaları geçen yıla göre oranlanınca 2,5 kat arttı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kardeşi ve kocasının ihanetine uğradığı iddia edilen Emine Ün sessizliği bozdu. Ünlü oyuncudan ilk açıklama... SURVİVOR'DA ŞOK HİLE GÖRÜNTÜLERİ ! BU KADARINA DA PES Hamileliği süresince doktorlara inanmadığı için hiç muayeneye gitmedi..,, İş Bankası tüm personellerine doğalgaz desteği verecek.