Auto-Created-3
01 Mart 2024 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Karadeniz'de nadir görülen Kalkan balığı 7 bin TL'ye satıldı

Rize'nin Pazar ilçesi sahilinde balıkçı ağına takılan ve nadir görülen kalkan balığı, tezgaha getirildiği anda 7 bin TL'den müşteri buldu. Karadeniz'de kalkan balığının ender bulunması ve yüksek talep nedeniyle bu tür balıkların yüksek fiyatlarla satıldığı biliniyor.

Kardeşler Balıkçılık'ta tezgaha konulan 7 kilogram ağırlığındaki kalkan balığı, bir süre askıda bırakıldı ve vatandaşların ilgisini çekti. Bazıları bu nadir anı ölümsüzleştirmek için hatıra fotoğrafları çekti.

Balıkçı esnafı Murat Kurt, Karadeniz'de kalkan balığının nadir olarak görüldüğünü belirtirken, "Genellikle nisan ve mayıs aylarında denizlerimizde gözükür. Pahalı bir balık olduğu için herkes alamıyor. 

Büyük şehirlerde, özellikle Ankara ve İstanbul'da daha fazla talep görüyor. Bugün tezgaha konduğu gibi kilosu bin TL, toplamda ise 7 bin TL'den hemen satıldı. Kalkan balığı genellikle özel ağlarla yakalanır, ancak bazen hamsi ağında da görülebilir. Karadeniz'de az bulunduğu için, fiyatına bakılmaksızın iyi fiyatlara satılabiliyor" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin ünlü gıda firması Mandıracı Amca iflas etti Kira artışı gelir artışını aştı Merakla beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihleri belli oldu.! Kendi evini yapmak isteyen depremzedelere 500 bin TL hibe verilecek