Auto-Created-3
12 Nisan 2023 ( 60 izlenme )
Reklamlar

Kapalıçarşı Kasalarıyla İlgili Açıklama

Bir Ekonomi gazetesinde önceki gün yayınlanan bir haberde, merkez bankasının Kapalıçarşı'dan dolar toplamak için demir kasalar kullandığı iddia edildi. Konuyla ilgili resmi bir merkez bankası açıklaması olmamasına rağmen, eski merkez bankası bürokratları da geçmişte TCMB'de böyle bir uygulamanın olmadığına dikkat çekti.

Habere ilişkin resmi açıklama, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapıldı. Mesajları yalanlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Araçlar, kuyumcular ve döviz bürolarının günün sonunda Kapalıçarşı'daki kasalarında saklamak istemedikleri nakit veya altın taşımak için kullanılan özel şirket araçlarıdır.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Kapalıçarşı'da doğrudan döviz alım satımı yapmamakta olup, haberde yer alan görüntülerde herhangi bir TCMB çalışanı görülmemektedir.

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın resmi yollarla Kapalıçarşı'dan her gün döviz topladığı iddiası doğru değildir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çin ve Suudi Arabistan arasında dolara darbe vuracak para takası anlaşması Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında TROY kart vurgusu: Kullanımı yaygınlaştırılacak Milyonlarca işçi, memur ve emekli, Temmuz ayında ücret, maaş ve maaşlarda artış bekliyor Euro 29 liranın üzerinde rekor kırdı! İşte dövizde son durum