Auto-Created-3
26 Mart 2023 ( 55 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varlık fonu yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varlık fonu yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu'nu kabul etti.

Türkiye Varlık Fonu A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atandı.

Toplantı, Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Çalışma Bürosu'ndaki resepsiyon basına kapalı gerçekleşti.


Varlık fonu nedir ve nasıl yönetilir?

Şirket, Stratejik Yatırım Planında belirlenen hedefler doğrultusunda likidite, yatırım, risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, yerli ve yabancı şirketlerin paylarının türevlerini, Türkiye ve yurt dışında yerleşik ihraççıların paylarını ve Fon emtia bazında ihraç edilen borçlanma senetleri, kıymetli madenler ve sermaye piyasası araçlarına katılım payları, Türkiye Varlık Fonu adına taşıt araçları, kira sertifikaları, gayrimenkul sertifikaları ve özel tasarlanmış yabancı yatırımların alım satımını ve diğer enstrümanlar aracılığıyla yürütmekle görevlidir.

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ, faaliyet alanı içerisinde her türlü ticari ve mali faaliyette bulunabilecek, yerli ve yabancı ortaklıklar kurabilecek, yerli ve yabancı kuruluşlarla işbirliği yapabilir. 

Şirket, piyasalara olan güveni artırıcı adımlar atmak amacıyla yerli ve yabancı şirketlerin paylarını, yurt içinde ve yurt dışında yerleşik ihraççıların pay ve borçlanma senetlerini, kıymetli maden ve emtiaya dayalı sermaye piyasası araçlarını, Fon İştiraklerini iktisap etmekten sorumludur. Hisse Senetleri, Türev Araçlar, Kira Sertifikaları, Gayrimenkul Sertifikaları, özel tasarlanmış yabancı yatırım araçları ve diğer enstrümanlar ile alım satım yapabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD enflasyonu ekimde beklentilerin altında kaldı İşsizlik Nisan ayında 11.3ü gördü Nureddin Nebati, bugün açıklanan Nisan ayı enflasyon verilerine ilişkin açıklama yaptı ABD Merkez Bankası (Fed), piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı