Auto-Created-3
10 Eylül 2023 ( 58 izlenme )
Reklamlar

Hamside yaşanan bolluk tezgahlara yansıdı! Kilosu 50 liradan satılıyor

1 Eylül'de av yasağının sona ermesiyle birlikte balıkçılar denize açıldı ve bu sezon hamsi bolluğu yaşanıyor. Bu durum, hamsi fiyatlarının 50 TL'ye kadar düşmesine neden oldu.

Denizlerdeki bolluk, tezgahlara da yansıdı ve sezonun başında en çok karşılaşılan balık türü hamsi oldu. Hamsi fiyatları 50 TL'den başlayarak satılmaktadır. Diğer balık türlerinin, özellikle çupra ve levrek gibi balıkların fiyatları ise 250300 TL civarında seyretmektedir. Çeşitlilik olsa da hamsi dışında bolluk yaşanmaması, diğer balık türlerinin fiyatlarını yüksek tutmaktadır.

Balıkçı Muammer Arduç, hamsi miktarının fazla olduğunu belirterek, "Hamsi şu anda çok fazla. Hamsi fiyatı da 4050 lira civarında. 1520 gün sonra balıklar çoğalır. Hamsi dışında diğer balıklar biraz pahalı. Vatandaşlar diğer balıkları da soruyor ama şu anda bol olarak sadece hamsi var. Levrek 250300 liradan satılıyor. Barbun balığının kilosu 600 liradan başlıyor. Sular soğuyunca balıklar çoğalır" dedi.

Balıkçı Halil İbrahim Kaya ise hamsinin ardından Ekim ayında palamut bolluğu beklediklerini ifade ederek, "Hamsiden sonra Ekim ayında palamut bekliyoruz. Şu an hamsiyi 50 ila 100 lira bandında satıyoruz. Hamsi dışında çupra ve levrek var. Ayrıca istavrit de geliyor. Çupra ve levrek 75 liradan başlıyor 300 liraya kadar çıkıyor. İstavrit ise 150200 lira bandında seyrediyor. En çok tercih edilen balık şu anda hamsi" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bazı Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Kripto Para Piyasasında ki Düşüş Bir Cana Mal Oldu Mersinli Üreticinin Yüzünü Bu Sene Erik Güldürdü Bitcoin 20 bin, Ether bin doların altına düştü