Anasayfa
10 Şubat 2024 ( 18 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğal gaz desteğini nisan ayına kadar uzatıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta düzenlediği mitingde, doğal gaz desteğinin devam edeceğini açıklayarak, "Nisan ayından beri 25 metreküplük miktarı, faturalardan düşüyoruz. Bu uygulamayı nisan 2024 dönemine kadar devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, AK Parti'nin Madenci Anıtı'nda düzenlediği mitingde, vatandaşlara hitap etti. Faturalardaki 25 metreküplük doğal gaz desteğinin nisan ayına kadar süreceğini belirten Erdoğan, "Şehrimize en son bundan sadece 9 ay önce 20 Nisan tarihinde gelmiştik. Ziyaretimizde milletimizin asırlık hayallerinden olan Karadeniz doğal gazını resmen devreye almanın gururunu yaşamıştık" dedi.

Erdoğan, doğal gaz desteğine ilişkin yaptığı açıklamada, "İlk ay, ısınma dahil konutlardan hiçbir ücret almadık. Yani, vatandaşlarımızın doğal gaz faturasını devlet olarak biz ödedik. Daha sonra 11 ay boyunca konutlardaki mutfak ve su ısıtma için kullanılan 25 metreküplük doğal gaz tüketiminin bilabedel olacağını söyledik. Nisan ayından beri 25 metreküplük miktarı, faturalardan düşüyoruz. Bu uygulamayı nisan 2024 dönemine kadar devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızın bütçesine toplam 87 milyar lira tutarında doğrudan destek sağlamış olacağız" şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karaciğerinizi Temizliyor. Tambir Antioksidan Vucudu Baştan Aşşağı Yeniliyor ve Daha çok Faydasıda Yorumlarda işte o meyve. Çaya boya karıştıran firmalar açıklandı.!! (DE'TAY ILK Y0RUMDA) Nasıl ya şaka mı bu! > Son Seçim Anketine iki ittifak arası fark damga vurdu