Auto-Created-3
01 Mart 2023 ( 83 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Çiçek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışa katıldı

Açılışlara YİK Başkan Üyesi Çiçek ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu katıldı

 Aksaray'daki açılışlara Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Cemil Çiçek ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

 Aksaray'daki açılışlara Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Cemil Çiçek ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

 Çiçek ve Hisarcıklıoğlu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, Güneş Enerjisi Üretim Tesisi, Elektrikli Araç Şarj İstasyonu ve Meclis Salonu'nu açtı. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Cüneyt Rifat Hisarcıklıoğlu, bilgi aldı Göktaş'tan.

 Çiçek, Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi'nin iş adamları için çok önemli olduğunu söyledi.

 4,5 yıldır Adalet Bakanı olduğunu hatırlatan Çiçek, şunları söyledi:

 "İş adamlarının en büyük şikayeti, işlerinin yüzde 90'ını kaybetmeleridir.  Mahkemedeki süreçlerimiz de uzun sürüyor.  Yeni mahkemeler ve adalet sarayları inşa ederek bu sorunlar kısa sürede çözülemez.” Bunun için bu çelişkileri modern dünyanın yöntemleriyle çözmek gerekir.

 Bu arabuluculuk merkezleri Türkiye'de birkaç yıldır faaliyet göstermektedir.  Bu merkezlerin verdiği kararlarla yapılan anlaşma, hakimin verdiği karar hükmündedir.

 Bugün ABD, İngiltere ve Almanya gibi gelişmiş ülkelerin kurduğu alternatif uyuşmazlık çözüm merkezleri Türkiye'ye gelmiştir.  Sonuç olarak, iş davalarının yüzde 70'i birkaç yıldır bu şekilde çözüldü."

 ATSO'nun bir proje fabrikası gibi çalıştığını anlatan Hisarcıklıoğlu, "Yöneticiler ve iş dünyası bir araya geldiğinde bu şehirler gelişecek. Aksaray'ın özellikle otomobil, makine, gıda ve tekstil yatırımları için cazibe merkezi haline geldiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, " : “Aksaray dünya çapında birçok büyük ve global şirkete ev sahipliği yapıyor.  Aksaray'ın en önemli potansiyellerinden biri de büyük turizm potansiyeline sahip olmasıdır.  Liderler ve iş dünyası bir araya geldiğinde bu şehirler gelişecek.  Türkiye'nin markalaşmış şehirlerinin arkasında bu birlik vardır, beraberlik vardır, rahmet ve bereket birliktedir, ayrılıkta ıstırap vardır.

 Rahmet ve bereket görmek istiyorsak bir araya gelmeliyiz” dedi. Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ve Vali Hamza Aydoğdu, Çiçek'e bir tablo hediye etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

30 milyon liralık vurgun yapan Bitcoin Safiye, 52 gün sonra serbest kaldı Fiyatından Dolayı Cep Yakan Ürünü İndirimli Alabilmek için Birbirleriyle Yarıştılar! E-ticarette yeni dönem! 1 Ocak'tan itibaren kargo iade ücretini müşteri karşılayacak Memur zammı için kritik toplantı bugün! Milyonlar hükümetin teklifini bekliyor