Auto-Created-3
30 Mart 2023 ( 82 izlenme )
Reklamlar

Çiftçiler ve ailelere yönelik yardım paketleri peş peşe açıklandı!

Çiftçiler ve ailelere yönelik yardım paketleri peş peşe açıklandı!

Sosyal konut projelerine başvurular devam ederken, dar gelirlilere yönelik yardım paketleri kademeli olarak açıklandı. Öte yandan çiftçilere yönelik yardımlar da açıklandı. Nüfusun büyük bir bölümünü kapsayan destek paketlerinde, bu yıl ilk kez verilecek olan anaokulu yardımları da yer alıyor. Dar gelirli ailelere verilen destek 1.250 liraya çıkarılırken, çiftçilere mazot desteği 68 liradan 250 liraya çıkarıldı.

EYT ve sosyal konut projeleri son birkaç günün en yoğun gündem maddesi oldu. Öte yandan, kamuoyunun büyük bir bölümünü ilgilendiren finansman paketleri kademeli olarak açıklandı.

ANAOKULU DESTEĞİ BU YIL İLK KEZ UYGULANACAK
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez uygulanacak ve 1 milyon öğrenciyi kapsayacak destek paketinden bahsetti. Bakan Yanık; “Bu ayın ikinci haftasında ödemeye başlayacağız. Herhangi bir uygulama veya takip yoktur. Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını anaokuluna kaydettirmeleri yeterli” dedi. İhtiyaç sahibi aileler, çocuklarını anaokuluna kaydettirerek destekten faydalanabiliyor.

AİLE DESTEK PAKETLERİ GÜNCELLENDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni sosyal yardım paketinin detayları geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Sonuç olarak; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha fazla vatandaşa ulaşmak için bütçesini 25 milyar TL artırarak 15 milyar TL'ye çıkardı. Bakan Yanık konuyla ilgili yaptığı konuşmada destek tutarımızı 450 TL 600 TL'den 850 1.250 TL'ye çıkarıyor. Ayrıca, “Çocuk Destek Paketi” adı verilen yeni bir destek programı da programa eklenerek, sosyal yardım alan ailelerdeki çocuklara aylık 350 TL ile 650 TL arasında ek desteğin önü açılmıştır." denildi.

ENERJİYE İLİŞKİN DESTEKLER AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR:
Enerji tüketimi olan ailelere yardımcı olmak için de birçok hibe açıklandı: 12 kişilik haneler için 75 kW (108 TL) elektrik tüketim desteği, 3 kişilik haneler için 100 kW eşdeğeri elektrik tüketim desteği (144 TL), 125 kW elektrik tüketim desteği 4 kişilik haneler için destek (180 TL) ve nüfusu 5 ve daha fazla olan haneler için 150 kW (216 TL) tutarında elektrik tüketim desteği. Yıllık 415 TL ile 1.150 TL arasında değişen doğal gaz üretim seviyesi ise 900 TL'den 2.500 TL'ye yükseltilmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihin en büyük illüzyonistlerinden Harry Houdini'yi tanıyan var mı? Efsanenin hayatına birlikte göz atalım... Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Kirada yüzde 25 uygulamasına gerek kalmayacak Konut satışlarında düşüş sürüyor: TÜİK illerdeki son durumu duyurdu Mavi Bayraklı plajların sayısı artmaya devam ediyor