Auto-Created-3
29 Mart 2023 ( 67 izlenme )
Reklamlar

Bakan Nabati: Bu millete 'Ben faizi yükselterek geliyorum' diyorsanız kusura bakma.

Bakan Nebati: Bu millete 'Ben faizi yükselterek geliyorum' diyorsanız kusura bakma.

Maliye ve Hazine Bakanı Nureddin Nebati, seçime hazır olduklarını açıklayarak, “Altı Sofra iktisatçılarına soruyorum 2 yılda enflasyonu düşürürsünüz değil mi? Düz bir soru soruyorum, ilgiyi artıracak mısın? faiz mi değil mi? 'Ben faizi yükselterek bu millete geliyorum" diyorsanız kusura bakma" dedi.

Maliye ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programı kapsamında geldiği Aydın'ın Nazilli ilçesinde vatandaşlara seslendi.

'Faizi artıracak mısınız, artırmayacak mısınız?'
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milletin sesini dinleyen, milletin taleplerini karşılayan bir hizmet politikası izlediklerini bildirdi.

Seçime hazır olduklarını açıklayan Nabati, şunları söyledi:
"Biz hazırız, sandıklar hazır, sayımız hazır. Bakın dillerini yutmuşlar. 6'lı masadaki ekonomi emekçilerine soruyorum, 2 yıl sonra enflasyonu düşüreceksiniz. değil mi ben direk soru soruyorum faizi yükseltecek misin yükseltmeyecek misin ben bu millete faiz yükselterek geliyorum diyorsan kusura bakma." dedi.

Bakan Nebati, AK Parti'nin yüksek faiz ve maliyetlerle değil, büyümeyle yoluna devam edeceğini söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BOTAŞ'tan doğal gaz açıklaması: Eylül ayında fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı 1 Temmuz 2023'ten itibaren 4,42 dolar olacak Sağlam muayeneye soktuğu aracını 110 bin TL hasarlı olarak geri aldı İstanbul'da 200 gram ekmeğin fiyatı 6,5 lira oldu