Auto-Created-3
13 Aralık 2023 ( 36 izlenme )
Reklamlar

TBMM'de 2024 bütçe görüşmelerinin ilk gününde neler yaşandı?

TBMM'de 2024 bütçe görüşmelerinin ilk gününde neler yaşandı?

14 gün sürecek 2024 yılı bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda başladı.

İlk gün, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasındaki “darbedarbe” polemiği ve Halkın Eşitliği ve Demokrasi milletvekillerinin Kürtçe konuşması nedeniyle zaman zaman gerilim yükseldi. Parti (DEM partisi).

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde de bazı yenilikler yaşandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile DEM partisinin iki lideri Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ın yanı sıra Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan da genel başkan olarak ilk kez bütçeyle ilgili konuştu.

Gelecek Partisi ile grup oluşturan Saadet Partisi'nin konuşmacıları da ilk kez kendi grupları adına konuşma fırsatı buldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Otellerde tatil tarifesi: 10.000 TL'den başlayıp 500.000 TL'ye kadar çıkabiliyor Para sorunları sona erecek! İstanbul'da minibüsler elektronik bilete geçiyor Temmuzda yapılacak ara zamdan sonra asgari ücret ne kadar olacak? İşte üzerinde durulan 3 formül Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Avrupaya ​​yolcu! 92 farklı güvenlik ve performans testinden geçecek.