Auto-Created-3
26 Kasım 2023 ( 33 izlenme )
Reklamlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: 21 yılda 3 bin 844 yeni köprü inşa ettik, 450 yeni tüneli hizmete sunduk

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, karayolu ulaşımını daha etkin, ekonomik, sürdürülebilir ve çevre dostu hale getirme amacıyla önemli projelere imza attıklarını belirtti. Bakan Uraloğlu, bu projeler kapsamında 3 bin 844 yeni köprü inşa ettiklerini ve 405 yeni tüneli hizmete sunduklarını ifade etti. Yapılan bu altyapı çalışmalarıyla köprü uzunluğunda yüzde 145, tünel uzunluğunda ise yüzde bin 350 artış sağlandığını vurguladı.

Uraloğlu, karayolu ulaşımında köprü ve tünellerin büyük önem taşıdığını belirterek, "Dünyanın gıpta ettiği eserleri ülkemize kazandırdık. 21 yılda 3 bin 844 yeni köprü inşa ederken, 405 yeni tünel açarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Köprü uzunluğunda yüzde 145, tünel uzunluğunda ise yüzde bin 350 artış sağladık. Bunlardan öne çıkan dev yapıların bazıları ise Avrasya Tüneli, Marmaray, Osman Gazi Köprüsü, 1915 Çanakkale ve Yavuz Sultan Selim köprüleri bunlardan sadece birkaçı" şeklinde konuştu.

Ayrıca, toplamda 68 bin 726 km uzunluğunda bir yol ağı oluşturulduğunu ifade eden Uraloğlu, bu ağ içindeki köprüler ve tünellerin karayolu erişimini kolaylaştırarak trafik güvenliği ve konforunu artırdığını söyledi. Bakan Uraloğlu, "Türkiye'nin ulaşım altyapısı modernize edilerek, güvenli ve hızlı ulaşım sağlandı. Bakanlığımız karayolu ulaşımını etkin bir şekilde yöneterek ülkenin ekonomik kalkınmasına ve sosyal hayatına önemli katkılarda bulundu. Tüm bu yatırımlar 21 yılda gerçekleştirildi. Hala da devam ediyor. 'Yol medeniyettir' ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi 'Halka Hizmet Hakk'a Hizmet' düsturuyla çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İhracatçı kurumlara, kurumlar vergisi oranında 1 puan indirim kanunu JP Morgan, Merkez'in faiz kararı sonrası Türkiye'ye ilişkin yıl sonu faiz ve enflasyon tahminini yükseltti KORKUTAN İTİRAF >> Soğanlı Vadisi, yapılan çalışmalar ve turistik faaliyetlerle büyük ilgi çekiyor