Auto-Created-3
17 Nisan 2023 ( 79 izlenme )
Reklamlar

THY'den "Hatay'a seferler durduruldu" iddiasına ilişkin açıklama: Yeni kural getirilmedi

THY'den "Hatay'a seferler durduruldu" iddiasına ilişkin açıklama

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Hatay'a uçuşların seçim sonrasına kadar durdurulduğu" iddiasına yanıt verdi. Depremden bu yana Hatay'a insani yardım ve kurtarma ekibi dışında yolcu götürülmediğini ve bununla ilgili yeni bir kural getirilmediğini söyledi.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, oy kullanmak için Hatay'a giden bazı depremzedelerin bilet bulamamasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Ekşi, “Deprem bölgesine seferlerimiz kesintisiz ve 550 lira sabit fiyatla devam edecek. Ek uçuşlar da mümkün olduğunca gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede Hatay'a seferlerimiz kesintisiz olarak devam edecek." dedi.

THY Genel Müdürü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) 16 Şubat'ta yayınladığı NOTAM nedeniyle İnsani Yardım ve Kurtarma Timi dışındaki yolcuların çıkışa alınmadığını, tüm yolcuların Hatay çıkışında alındığını açıkladı.

NTV'den alınan bilgiye göre Hatay Havalimanı ile ilgili yeni bir NOTAM duyurusu yok, 16 Şubat'ta yayınlanan NOTAM'daki şartlar geçerli.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kıdem tazminatı tavanı, yaşlılık ve engelli aylıkları da değişti! İşte yeni ücretler 10.000 yıllık Çatalhöyük'ün yeni hali! S&P Global Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti Bakan Şimşek: KDV ve MTV'de genel bir artış olmayacak