Auto-Created-3
23 Ocak 2024 ( 26 izlenme )
Reklamlar

Thodex'e ilişkin ikinci soruşturma tamamlandı! Faruk Fatih Özer hakkında 11 bin 462 yıla kadar hapis talep edildi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ikinci soruşturma kapsamında Thodex kripto para borsasıyla ilişkilendirilen iddianame tamamlandı. Hazırlanan 120 sayfalık iddianamede, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ve 21 şüpheli hakkında 11 bin 462 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. İddianame, suçlamalar arasında mal varlığı aklama, nitelikli dolandırıcılık ve örgüt kurma ve yönetme suçlarını içeriyor. 


Thodex'e ilişkin bu ikinci soruşturmada vurgun miktarının 94 milyon TL olduğu belirtiliyor. Thodex'e ait veri tabanının incelenmesi sonucunda mağdurların paralarının büyük bir kısmının kripto paraya dönüştürülerek yurt dışındaki borsalara aktarıldığı tespit edildi. Ayrıca şüphelilerin yakınları üzerine bir altın şirketi kurdukları ve bu şirket aracılığıyla fiziki altın alındığı da ifade edildi. İddianame mahkeme tarafından kabul edildikten sonra dava süreci başlayacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Et ve Süt Kurumu'nda Ramazan için et üretimi 2 katına çıkarıldı, mağazalar gece 23.00'e kadar hizmet verecek tabut mu açıldı? Emeklileri Maaşları ve Bayram İkramiyeleri Rakamları Belirlendi Beyaz Eşyada İthalat Arttı