Auto-Created-3
08 Mart 2023 ( 81 izlenme )
Reklamlar

TEKNOFEST'te Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken mesaj: Ambargo sopası sallayan biz yoldan çıkmadıkça kazanamayacak

TEKNOFEST'te Selçuk Bayraktar'dan dikkat çeken mesaj: Ambargo sopası sallayan biz yoldan çıkmadıkça kazanamayacak

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST KARADENİZİN havacılık, uzay ve teknoloji festivalinin açılış töreninde konuştu. Önemli mesajlar veren Bayraktar, "Kötü fikirlere sahip insanlara karşı birlikte mücadele edeceğiz.

TEKNOFEST KARADENİZ havacılık, uzay ve teknoloji festivali bugün Samsun'da yoğun bir katılımla başladı. Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleştirilecek dünyanın en büyük havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında milli mücadelenin başladığı kentte 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda başlayan etkinliklerin sona ereceği tarih ise 4 Eylül olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı festivale sanatçılar, bilim adamları, bakanlar, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve çok sayıda isim katıldı. Selçuk Bayraktar açılış töreninde bir konuşma yaparak önemli mesajlar verdi.

İşte yaptığı konuşmalardan mesajlar;

"2071'DE DE TEKNOFEST'LER YAPMALIYIZ"
Bayraktar, "İşte zihinlerde başlayan devrim budur. Öğrenilmiş çaresizliğe, yıkıcılığa baş kaldırı budur. Bu kadarı da yetmez. Gün daha fazla mücadele günüdür. 2023202420252053 ve hatta 2071'de TEKNOFEST'leri yapmaya devam etmeliyiz. 600 binleri aşan yarışmacı sayımız milyonları geçmeli. Yarışmalardaki fidanlar büyümeli kök salıp meyve vermeli." dedi.

"AMBARGO SOPASI SALLAYANLAR BİZ YOLDAN DÖNMEDİKÇE ASLA KAZANAMAYACAK"
TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar açıklamalarına şöyle devam etti: "2005'teki hissiyatımın bir benzerini T3 Vakfı ekibimizle TEKNOFEST için ilk ke yola çıktığımızda yaşadım. 2018'de şantiye halindeki İstanbul Havalimanı'na jüri olarak katılmıştım. Orada bulunan SSB Başkanımız ve bugün paydaşlarımız olan bazı kurumlarımızın yöneticilerine TEKNOFEST'i anlattığımızda çok heyecanlandılar. Daha da önemlisi aklımızda hep şu soru vardı: Acaba milletimiz TEKNOFEST'e teveccüh gösterecek mi? İnsanlarımız akın akın TEKNOFEST'e geldi. TEKNOFEST'in ilk sabahı on binlerce gencin akın akın gelmesiyle alan rüyalar alemindekine benzer bir şenlik alanına dönüştü, hayallerimiz gerçek olmuştu. Yaptığımız bu işin aynen 2005'te olduğu gibi önünün açık olduğunu hissettim. Bilimde, kültürde, sanatta, teknolojide inovasyon ve yenilik getiremiyorsanız, durduğunuz yerde sayıyorsanız menzile varmanız asla mümkün değil. Bu habis fikirli kişilere karşı birlikte mücadele edeceğiz. Ambargo sopası sallayanlar biz yolumuzdan dönmedikçe asla kazanamayacaklar.

"AZİMLE YÜRÜYECEĞİZ"
Durmadan, yılmadan, asla pes etmeden tam bağımsız ve müreffeh Türkiye için azimle yürüyeceğiz. Bu kutlu hedefe giden yolda kaybetmek yok. Güneş yüzlü çocukların aydınlığı balçıkla sıvanamaz. Tüm insanların onur ve barış içinde yaşadığı bir Kızılelma."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nişantaşı'nda dolaşan gençler kiralık dairenin fiyatını öğrenmek için aradılar ve duyunca şok oldula Orman Korucusu İnanılmaz Bir Şey Keşfetti - Bir An Bile Tereddüt Etmeden Hemen Polisi Aradı Memurlar ve emekli memurlar için toplu iş sözleşmesi başlıyor! Hindistan'daki şiddetli yağış, iPhone üretimini durdurdu