Auto-Created-3
20 Şubat 2024 ( 39 izlenme )
Reklamlar

Emeklilerin bayram ikramiyesine ek zam ihtimali

Hükümetin emeklilere yönelik ikramiye politikasında yeni bir çalışma başlatması kulislerde konuşulmaya başlandı. Emeklilere bayramlarda ödenen ikramiyelerin 3 bin liraya çıkarılması kararı sonrasında, bazı emeklilerin bu tutardan memnun olmaması üzerine hükümetin ikramiyeyi 5 bin liraya çıkarma hazırlığına girdiği konuşuluyor.

Enflasyonun yüksek seyri nedeniyle dar gelirli gruplar arasında yer alan emekliler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamasında bayram ikramiyesinin 3 bin liraya yükseltildiğini öğrenmişti. Ancak bu karardan memnun olmayanlarının sayısının fazla olmasıyla birlikte hükümetin ikramiyede ek bir artış üzerinde çalıştığı kulislerde konuşulmaya başlandı.

Genel seçimden bu yana emekli maaşlarında beklenen artışın gerçekleşmemesi, emekliler arasında bir rahatsızlık kaynağı oluşturmuştu. Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye ödenmesi ve 2024'te en düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkarılması dışında bir gelişme yaşanmamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamasında ise emeklilere bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarıldığı duyurulmuştu.

Hükümete yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, emeklilerin bayram ikramiyesindeki artışın memnuniyet yaratmaması üzerine yeni bir çalışma başlatılacak. Bu kapsamda, emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liradan 5 bin liraya çıkarılması planlanıyor. Hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikramiyeye ek bir zam açıklayabileceği belirtiliyor. Bu çalışmanın, emeklilerin ekonomik durumlarına dair tepkilerini azaltmak amacıyla gerçekleştirilebileceği yorumları yapılıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Memur ve emekli maaşı zammı için kritik tarih: Rakam belli oldu, 2 senaryo ortaya çıktı Gram altın 1.970 liradan işlem görüyor Ürün oldukça bol ama zam üstüne zam geliyor! Zeytinyağı fiyatları vatandaşları bir hayli bezdirdi Ticaret Bakanı Mehmet Muş, çöpe atılan domates ve salatalık görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine il Ticaret Müdürlüğü'nün soruşturma açtı