Auto-Created-3
10 Eylül 2023 ( 64 izlenme )
Reklamlar

Tarih belli oldu! Motorine 1 lira 50 kuruş zam geliyor

Motorine gelecek olan 1 lira 50 kuruşluk zam için belirlenen tarih açıklandı. Zam, 13 Eylül Çarşamba günü saat 00.01 itibarıyla yürürlüğe girecek. Bu zamla birlikte motorinin litre fiyatı 40 liraya kadar yükselecek.

Yapılacak zammın ardından İstanbul'da motorin litre fiyatı ortalama 39.42 TL olacak. Ankara'da bu fiyat 39.95 TL, İzmir'de ise ortalama 39.36 TL seviyelerine çıkacak.

Petrol fiyatlarındaki gelişmelere dair de bazı tahminlerde bulunuluyor. Suudi Arabistan'ın ve Rusya'nın petrol üretim kesintilerini yıl sonuna kadar sürdüreceklerini açıklamalarının ardından petrol fiyatlarının 91 doları aştığı biliniyor. Goldman Sachs, brent petrolün 2024 sonunda varil başına 93 doları görmesini öngörüyor. Ayrıca Suudi Arabistan'ın kesintiyi uzatma kararının 2024 ABD Başkanlık seçimini dahi etkileyebileceği öne sürülüyor.

Akaryakıt fiyatları Türkiye'de gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle hesaplanır. Gümrüksüz rafineri fiyatı ise Akdenizİtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takibiyle belirlenir. Dağıtım firmaları, bu fiyatlar üzerine kendi maliyet ve kar marjlarını ekleyerek belirliyorlar. Bu nedenle akaryakıt fiyatları şirketler ve bölgelere göre farklılıklar gösterebilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emeklilere ek zam ödemesi başladı Hakem kurulu memur maaş zammını görüşmek üzere 4'üncü kez toplandı İstanbul'un 24 ilçe belediyesi, İsrail ürünlerine boykot kampanyası başlattı Köyde Yaşıyoruz Kıymet Bilmek