Auto-Created-3
27 Mart 2023 ( 112 izlenme )
Reklamlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki kampında çiftçilere müjdeyi verdi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki kampında çiftçilere müjdeyi verdi.  Erdoğan, Türkiye Hububat Kurumu'nun bir ton sert buğdaya 7 bin TL, arpa alımına ise 500 TL'si prim olmak üzere 6 bin TL ödeyeceklerini açıkladı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Ankara Kızılcahamam'da yaptığı kampın kapanış konuşmasında kameralarla karşılaştı.  Başkan değerlendirmeleri gündeme aldı ve çiftçilerle ilgili haberleri de duyurdu.

 BUĞDAY VE ARPA ALIMLARI
 Erdoğan,"Sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacağız. Ofisimizin arpa alım fiyatı ise 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olarak belirlenmiştir. Teşviklerden TMO'nun çiftçi sistemine kayıtlı vatandaşlarımız yararlanabilecek" dedi.

 "DİĞER TEŞVİKLER YAPILMAYA DEVAM EDİYOR"
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Alım rakamları diğer kamu kuruluşları için de referans olacak. Toplam hububat primine ilave mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği almaya devam edeceklerdir. Yeni hasat döneminin çiftçilerimize milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

"FİYATLARDAKİ DALGALANMALAR ÜRETİM SIKINTISINDAN DEĞİL"
 Erdoğan'ın konuyla ilgili diğer sözleri ise şöyle: "Tarımsal faaliyetler hem çiftçimizin kaynağı. Türkiye kendine yetecek bir ülkedir. Salgın döneminde bu gerçeği gördük. Tahıl, sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar üretim sıkıntısından değil. Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz. Buğday ithal ediyoruz yaygarasından vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk. Buğday alım fiyatlarını açıklamak istiyorum."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hesap ekstrelerini görünce aldatıldığını düşünen kadına, banka hata yaptığını söyledi Bakan Işıkhan, memur maaşlarına ilişkin düzenleme hakkındaki sorulara yanıt verdi Dolar/TL 28,69 seviyesinde işlem görüyor uyarı