Auto-Created-3
22 Mart 2024 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Evini satıp kiracı oldular! 100 milyon dolar dolandırıldılar

Adana'da evini ve arabasını satarak güneş enerjisi üretimi ve gayrimenkul alım satımı yapan bir şirkete yatırım yapan binlerce kişi, yaklaşık 100 milyon dolar dolandırıldı. Ankara merkezli faaliyet yürüten bu şirket, 20202021 yılları arasında sosyal medya üzerinden verdiği reklamlarla Türkiye genelinde 50 bin kişiden "kar payı ortaklığı" adı altında yaklaşık 100 milyon dolar topladı.

Paraları kripto olarak hesaplarına geçiren yatırımcılar, bir süre sonra kar payı alamayınca şirket yöneticileriyle iletişime geçti. Ancak şirketin sahibi G.C.Ç. ile eşi A.Ç., şikayette bulunmaları halinde hak talep edemeyeceklerini belirterek tehdit etti. Daha sonra şirket yetkilileriyle iletişim kuramayan mağdurlar, Adana'dan Ankara'ya giderek 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şikayet dilekçesinde, şüpheliler hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Tehdit", "Güveni kötüye kullanma", "Dolandırıcılık", "Nitelikli dolandırıcılık", "Evrakta sahtecilik", "Resmi evrakta sahtecilik" ve "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçlamaları yer aldı. Ancak şirket sahibi çiftin 1 aydır adliyeye gitmedikleri belirtildi.

Avukat Yeşiltaş, şirket sahiplerinin diğer mağdurları arayarak şikayet etmeyeceklerini ve paralarını geri vereceklerini söylediklerini aktardı. Mağdurlardan Suat Şimşek, evini satarak yaptığı yatırımların sonucunda kiracı olarak kaldığını belirtirken, İbrahim Daş ise inşaat yaptığı evleri, arsasını ve arabasını satarak dolandırıldığını ifade etti. Mağdurlar, biran önce şirket sahiplerinin yakalanmasını ve haklarının teslim edilmesini talep ediyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gördüğü rüyanın ardından tarlasında kuyu açtırmış, 1 milyar dolar petrol bulunmuştu. Ticaret Bakanlığı, tüketicileri aldatan reklam ve ticari uygulamalara 17 milyon lira ceza kest Türkiye'de işsizlik aralık ayında yüzde 8,8 oldu Ticari müşterilerden şikayetler gelmeye başladı açıklaması