Auto-Created-3
13 Nisan 2023 ( 78 izlenme )
Reklamlar

Son dakika! Bakan Bilgin: EYT çalışmasında son aşamaya gelindi, Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında detaylı olarak kamuoyu ile paylaşacağız.

Son dakika! Bakan Bilgin: EYT çalışmasında son aşamaya gelindi, Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında detaylı olarak kamuoyu ile paylaşacağız.

Son dakika! Dün gece yapılan Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilik yaş grubu (EYT) ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Bilgin, "Aralık ayında yapacağımız bir basın toplantısıyla kamuoyu ile detaylı olarak paylaşacağız. Teknik olarak çalışmalarımız bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra Meclis'e sunacağız." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirdiği Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"İŞİMİZ TEKNİK OLARAK BİTTİ, CUMHURBAŞKANIMIZA GÖNDERECEĞİZ"
Eyt'le ilgili bir soruyu yanıtlayan Bakan Bilgin, "Çalışmamız son aşamada. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında yapacağımız basın toplantısında detaylı olarak kamuoyu ile paylaşacağız. Teknik olarak çalışmalarımız bitti, biz de yapıyoruz. Cumhurbaşkanımıza sunacağız, Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra Meclis'e sunacağız."

"516 BİN KİŞİNİN KADRO HAKKINA ULAŞMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BİTTİ"
Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bakan Bilgin, "(Kamudaki) Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, sadece zaman meselesi var" dedi.

"ARKADAŞLARIMIZLA GÖRÜŞÜYOR, DEĞERLENDİRİYORUZ"
Çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulup sunulmadığına ilişkin Bilgin, "Gerektiğinde Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Bugün gündemde değildi." deyimini kullandı. Bu çalışmada kamu sendikalarından gelen talepleri de dikkate aldıklarını vurgulayan Bilgin, "Geçenlerde arkadaşlarımız bir toplantı yaptı. Biz de onları değerlendiriyoruz." dedi.

TAŞERON İŞÇİLERDE DE ARALIK AYINA KADAR TAMAMLANACAK
Bilgin, Bakanlığın gündeminde olan sözleşmeli personel, geçici işçi ve taşeron işçilerle ilgili çalışmaların Aralık ayına kadar tamamlanarak kamuoyuna duyurulacağını ve Meclis takvimine dahil edileceğini belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bayramda Özel Araçlarıyla Yollara Çıkacak Olanlar Dikkat! Bakan Varank, pastanedeki olayı gülerek anlattı: Onu tanıdı, beni tanımadı. ABD enflasyonu ekimde beklentilerin altında kaldı Ek gösterge sonrası Memur Sen'den Yeni Açıklama: Bir Talepleri daha var!