Auto-Created-3
24 Temmuz 2023 ( 70 izlenme )
Reklamlar

Kabine toplantısı sona erdi! Masada milyonları ilgilendiren konular var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. 3 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor. 

Ana gündem maddelerinin ekonomi olduğu toplantıda, ÖTV düzenlemesi sonrası piyasadaki son durum, memur toplu iş sözleşmesi ve enflasyonla mücadelenin masaya yatırılması bekleniyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine'yi topladı. Beştepe'de basına kapalı gerçekleşen görüşme saat 15.50'de başladı. Ekonomik konuların ele alınmasının beklendiği görüşme 3 saat 20 dakika sürdü.

KÖRFEZ TURU VE TAHIL ANLAŞMASI

Körfez ziyaretinin ardından yapılacak ilk kabine toplantısında imzalanan 18 anlaşmanın yanı sıra Türkiye'de yapılması beklenen yatırımlar ele alınacak. 

Rusya'nın dış politikadaki bir başka gelişme olan Tahıl Koridoru Anlaşması'ndan çekilmesi de Kabinede kapsamlı bir şekilde değerlendirilecek. Krizin çözümü için atılması gereken adımlar masaya yatırılacak.

ÖTV YÖNETMELİĞİNDEN SONRA PİYASADAKİ SON DURUM

ÖTV düzenlemesinin ardından piyasalardaki son durum da masaya yatırılacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın iş dünyasıyla yaptığı görüşmenin ardından kararlaştırılan orta vadeli plan hazırlıklarındaki son durum, Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olacak.

ENFLASYONLA MÜCADELE

Kabinede görüşülmesi beklenen diğer konular arasında enflasyonla mücadele ve fahiş kira artışlarının önlenmesi için alınacak tedbirler yer alıyor.

TOPLU SÖZLEŞME HAZIRLAMASI

Toplantıda ayrıca 20242025 döneminde memur ve emekli memurların mali ve sosyal hakları ele alınacak. 7. dönem kamu toplu sözleşme sürecine yönelik hazırlıklar değerlendirilecek.

İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİ

Ankara, İsveç ve Danimarka'da Kur'anı Kerim'e yönelik saldırıları yakından takip ediyor. Provokasyonlara karşı atılabilecek diplomatik adımlar Bakanlar Kurulu'nda görüşülecek. 

Öte yandan İsveç'in NATO üyelik sürecinin tamamlanabilmesi için kararın Parlamento'dan geçmesi gerekiyor. 1 Ekim'de başlayacak yasama yılı öncesinde yaşananların İsveç'in NATO üyelik sürecine etkileri konusunda bir parantez açılacaktır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto Para Piyasasında ki Düşüş Bir Cana Mal Oldu Benzine yine zam geldi Emeklileri Maaşları ve Bayram İkramiyeleri Rakamları Belirlendi 60 bin mükellef vergi kaçırdı! 47 milyarlık eksik beyanı bakanlık yakaladı