Auto-Created-3
02 Mart 2023 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Son dakika! ABD'de enflasyon Eylül'de yıllık bazda yüzde 8,2 artarak beklentileri aştı

Son dakika! ABD'de enflasyon Eylül'de yıllık bazda yüzde 8,2 artarak beklentileri aştı

Son dakika! ABD tüketici fiyat endeksi açıklandı. Buna göre, enflasyon Eylül ayında yıllık bazda yüzde 8,2 oranında beklentilerin üzerinde yükselmiştir. Bu rakam son 7 ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.

Piyasaların merakla beklediği ABD enflasyon verileri açıklandı. ABD'de yıllık enflasyon Eylül ayında yüzde 8,2 oldu. Yüzde 8,1 artış bekleniyordu.

SON 7 AYDAKİ EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE
Eylül'de yıllık enflasyon üçüncü ayda da yavaşlarken, yüzde 8,2 ile son 7 ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi. TÜFE, tahminlerin biraz üzerinde aylık yüzde 0,4 arttı. Ağustos ayında ülkenin TÜFE'si yüzde 8,3 artış kaydetti.

ÇEKİRDEK ENFLASYON 40 YILIN ZİRVESİNDE
Çekirdek enflasyon, aylık yüzde 0,6 ile yüzde 0,4 olan beklentileri aşarak geldi. Yıllık çekirdek enflasyon yüzde 6,6 oldu. Bu, çekirdek enflasyonu 1982'den bu yana en yüksek seviyesine çıkardı. Çekirdek enflasyondaki artış, enflasyonist baskıların yüksek kalmaya devam ettiğini gösterdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarsus Belediyesi'nde kadrolu işçi maaşlarına yüzde 100 zam Enflasyonun hızı önümüzdeki aylarda azalacaktır açıklaması Büyükhanlı Holding'in varisi Cem Büyükhanlı, Bebek'teki evinde ölü bulundu Fed’in takip ettiği enflasyonda yeni rekor