Auto-Created-3
07 Mart 2024 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Rekabet Kurumu'ndan Nesine.com'a 77 milyonluk ceza

Rekabet Kurulu, D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık AŞ'ye (Nesine.com) Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği gerekçesiyle 77 milyon 708 bin 195 lira idari para cezası verilmesine karar verdi.

D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık AŞ'nin münhasırlık içeren anlaşmalarının, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiği iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. Kurul, bu ihlal nedeniyle D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık AŞ'ye para cezası verilmesine karar verdi.

Kurul ayrıca, bu kararla birlikte bazı yükümlülükler de getirdi. Spor kulüpleriyle yapılan reklam, tanıtım ve sponsorluk anlaşmalarında münhasırlık içeren hükümlerin kaldırılması gerektiğine karar verildi. Bunun yanı sıra, spor kulüplerinin saha reklamlarına yönelik anlaşmalarda da münhasırlığa yol açabilecek hükümlerin kaldırılması talep edildi. Mackolik İnternet Hizmetleri Ticaret AŞ ile yapılacak olan reklam ve hizmet alımına yönelik anlaşmalarda da münhasırlığa yol açabilecek hükümlerin yer almaması kararlaştırıldı.

Bu kararların uygulanması için belirli süreler verilerek, gerekli belgelerin tebliğinden itibaren 60 gün içinde kararlaştırılan düzenlemelerin gerçekleştirilmesi istendi. Bu düzenlemelerin yerine getirilmemesi durumunda ise yasal yolların başvurulabileceği belirtildi.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altında ABD ÜFE etkisi Antalya'da yangın! Alevler önce lüks teknelere sonra ormana sıçradı İlan sitesi Sahibinden'e erişilemiyor! Şirketten açıklama geldi Her Dediği Çıkan Kadın