Auto-Created-3
12 Temmuz 2023 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Bahçeli'nin AK Parti'den emekli maaşı talebine yanıt: Olur tabi ki elimizden geleni yaparı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Emeklilerimize yüzde 25 zam yapılması yerinde ve yeterli görülmedi. Memurlara yapılan 8 bin liralık zam emeklileri de etkilemeli.” Bahçeli'nin “emeklilik zammı” çağrısına AK Parti'nin tavrını katıldığı canlı yayında paylaşan grup lideri Abdullah Güler, “Tabii ki olur. . Emeklerimizi, çabalarımızı sarf edeceğiz” dedi.

Mhp lideri Devlet Bahçeli, bugün partisinin Meclis grup toplantısında emekli maaşlarına ilişkin dikkat çekici bir talepte bulundu. Bahçeli, "Emeklilerimize yüzde 25 zam yapılması uygun ve yeterli görülmedi. Teklifimiz, memurlara uygulanan 8 bin 77 TL'lik artışın emekliler için de geçerli olması yönündedir.”

Güler: "Olur tabii, elimizden geleni yaparız. "

Grup lideri Abdullah Güler, MHP lideri Bahçeli'nin "emeklilere zam" talebine ilişkin AK Parti'nin tutumunu paylaşarak, "Tabii ki olabilir. Çabamız olacaktır.”

Bahçeli'nin AK Parti'den emekli maaşı talebine yanıt: Olur tabii, elimizden geleni yaparız. 

"HANE HALKI SEÇENEKLERİ DEDIĞIMIZ DENGE"

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, TBMM Genel Kurulu'nda gündeme gelen Memur ve Emekli Sayılarının Artırılmasına Dair Kanun Tasarısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. işçilerin özlük haklarını güçlendirmek ve enflasyon tarafından ezilmemek. Bahçeli'nin çağrısıyla ilgili olarak, 

"Bu anlamda özellikle çalışanlarımızın enflasyona karşı baskı altına alınması ve özlük haklarının güçlendirilmesi için çaba göstermemiz mümkündür. Ancak, bütçe fırsatları olarak adlandırdığımız bir değiş tokuş var.

"EKONOMİK DURUM DİKKATE ALINMALI"

AK Parti genel başkanı, çalışanların refah düzeyinin ve özlük haklarının yükseltilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Ancak dengeli bir bütçeye dikkat edilmesi gerektiğini de açıkladı. 

Güler, çalışan memnuniyeti ve adil gelir dağılımı peşinde olduğunu dile getirerek, bütçe imkanları ve ekonomik durumun da dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BDDK riskli konutlara kredi kolaylığı getirdi Beyaz Eşyada İthalat Arttı TMO, 28 Ağustos'ta fındık alımına başlayacak Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü gerçeği açıkladı