Auto-Created-3
07 Mart 2024 ( 46 izlenme )
Reklamlar

Mısır Çarşısı'nda taneyle hurma satışı başladı

Ramazan'ın yaklaşmasıyla birlikte Mısır Çarşısı'nda hurma satışları yoğunlaşmış durumda. Cennet hurması kilosu 280 liraya, jumbo boy Kudüs hurması ise 15 TL'ye satılıyor. Kilogram fiyatları 200 ila 620 TL arasında değişen hurmalar, vatandaşlar arasında farklı yorumlara neden oldu.

20 yıldır Mısır Çarşısı'nda esnaflık yapan Murat Üzümcü, hurma fiyatlarının geçen yıla göre arttığını belirtti. Özellikle dolar kurundaki artışın hurma fiyatlarını etkilediğini ifade etti. Diğer bir esnaf Suat Tatlıcı ise hurmaların değerine dikkat çekerek, peygamber efendimizin kendi elleriyle yetiştirdiği ağacın hurmalarının tane fiyatının 1015 TL arasında değiştiğini söyledi.

Vatandaşlar arasında hurma fiyatlarına ilişkin farklı görüşler var. Hüsamettin Özkan, hurma fiyatlarının Ramazan'a özel bir fırsatçılık olduğunu düşünerek kesinlikle almamaya karar verdiğini belirtti. Diğer bir vatandaş Sema Köse, hurmaların pahalı olduğunu ancak herkesin ekonomik durumuna göre hareket etmesi gerektiğini söyledi. Mehmet Gülendar ise fiyatların yüksek olmasına rağmen hurmanın talep gördüğünü ve bu nedenle satıldığını ifade etti.

Hurma fiyatlarındaki bu artış, vatandaşlar arasında farklı tepkilere yol açarken, özellikle Ramazan ayına yaklaşırken hurma satışlarının artması bekleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enerji Bakanı Açıkladı: "Umman ile Gaz Anlaşması Yapacağız" Dünya Bankası'ndan Türkiye için "enflasyon" tahmini SGK, 23 ilacı daha geri ödeme listesine aldı Türkiye'den Tazminat Alabilmek için ABD'ye Başvurdu