Auto-Created-3
11 Nisan 2023 ( 50 izlenme )
Reklamlar

Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 16 kuruş zam bekleniyor.

Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 16 kuruş zam bekleniyor.

Brent petrol fiyatları dünya genelinde savaş etkisi ve özellikle RusyaUkrayna arasındaki savaş gerilimi nedeniyle seyrini dalgalı bir şekilde sürdürürken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle dalgalanıyor. Bu gece yarısı motorine 1 lira 16 kuruş zam beklenirken, İstanbul'da motorinin litre fiyatı zamla birlikte 23 lira 66 kuruşa çıkacak.

Küresel piyasalardaki değişimi, brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt fiyatlarını yakından takip etmeye devam ediyor.

BU GECE ZAM GELİYOR
Son dönemde peş peşe gelen indirim haberlerinin ardından bu sefer de araç sahiplerini rahatsız edecek kadar yüksek bir fiyat artışı kapıda. 3 Aralık Cumartesi gününden itibaren motorine 1 lira 16 kuruş zam yapılacak. Benzin fiyatlarında ise değişiklik beklenmemektedir.

İSTANBUL'DA LİTRE FİYATI 23 LİRA 66 KURUŞA ÇIKACAK
Bu gece yarısından itibaren tabelalarda görülecek zamla birlikte mazotun litre fiyatı İstanbul'da 23 liradan 66 kuruşa, Ankara'da 23 liradan 80 kuruşa çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?
Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatları ile dolar kurundaki değişimler göz önüne alınarak akaryakıt fiyatları bu çerçevede hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda fiyatlar rekabet nedeniyle şirkete ve bölgeye göre farklılıklar gösterebilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rüzgar tersine döndü! Benzinden sonra motorine'de büyük bir zam geliyor! Bakan Şimşek, ihracatçılara yönelik 1 milyar dolarlık kredi paketine kayıtsız kalmadı: 11 bankamızı tebrik ediyorum Pes Dedirten Olay! Genç Kadını Öldürdü İyi Hal İndirimi Aldı Paraları Türk lirasını 7 ye katladı! Bulgarlardan sonra onlarda sınır şehrine akın etmeye başladılar.