Auto-Created-3
05 Mart 2024 ( 22 izlenme )
Reklamlar

LPG'ye 81 kuruşluk zam bekleniyor

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan indirimlerin ardından LPG fiyatlarına gece yarısından itibaren 81 kuruşluk bir zam yapılacağı duyuruldu. Bu zamın sebebi, uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişimlerdir. Ancak, benzin ve motorin fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

Güncel olarak İstanbul'da benzinin litresi ortalama 40,46 TL, motorinin litresi ise 40,66 TL olarak satılırken, LPG'nin litresi 20,95 TL'den alıcı buluyor.

Akaryakıt fiyatları hesaplanırken, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payı eklenerek KDV hariç rafineri satış fiyatı belirlenir. Gümrüksüz rafineri fiyatı ise Akdenizİtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takibiyle belirlenir.

Bu gelişmeler, akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimlerin ardındaki sebepleri ve fiyat hesaplama yöntemlerini açıklamaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaklaşan bir başka büyük zam daha! Motorin Fiyatı 30 lirayı bulacak Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde yüzde 4 büyüdü Anaokulunda skandal görüntüler! masumlar apartmanı