Auto-Created-3
03 Mart 2023 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Canik'in konut arzına yaşam desteği

Canik'in konut arzına yaşam desteği

Yükselen emlak fiyatları karşısında arz Darboğazlarının üstesinden gelmenin yollarını ararken, Canik Belediyesinden bir teşvik geldi.

Yükselen emlak fiyatları karşısında arz Darboğazlarının üstesinden gelmenin yollarını ararken, Canik Belediyesinden bir teşvik geldi. Geçen hafta Müteahhitleri yatırım yapmaya davet eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, bugün Samsun inşaatçılar ve müteahhitler Birliği (SİMDER) üyelerine Şantiyedeki İnşaat alanlarını gösterdi.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü SİMDER tarafından düzenlenen programın konuğu Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İlçesini Samsun'un yeni yükselen yıldızı olarak nitelendirerek Müteahhitleri iş gezisine davet etti. Davet, Canik'in geleceğini inşa etmek için kamuözel işbirliği arayışının başlangıcıydı.

Bugün, yükselen konut fiyatlarına karşı arz Darboğazlarının üstesinden gelmek için Canik çözümünü de hedeflerini belirtti

Başkan Seçimci, simder üyelerini sabah kahvaltıyla karşıladı. Kahvaltıdan sonra açık bir otobüsle şehrin yatırım yapabileceği bölgelerine doğru yola çıktı. Yaklaşık 1,5 saat süren bir iş gezisinde, Cumhurbaşkanı İbrahim Sandıkçı Şantiyeleri yerinde gösterdi. Yolculukta birlikte çalışabileceği sorulara dikkat çekti. Başkan Güney ve müteahhit katılımcılar da sorularını sorarak bilgi aldı.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, " Samsun'un değerli iş adamları ve yatırımcıları ile İlçemizdeki çalışmaları yerinde inceledik.

Merkezi hükümet ve İlçemizdeki Belediyemiz tarafından yürütülen projeler ve yatırımlar hakkında sizi bilgilendirdik. Gelişen ve değişen Canik adına atılan her adımı önemsiyoruz. İş dünyasının tüm önde gelen Yatırımcılarını davet ediyoruz.

Göreve başladığımız üç yıl içinde yaptığımız yatırımlarla İlçemiz kabuğunu kırdı ve gerçek kimliğine ulaştı. Hedefimiz bu projeleri önümüzdeki hizmet döneminde geliştirmek ve Canik'i Türkiye'nin en gözde ilçelerinden biri haline getirmektir. Bu amaçla, iş dünyasından üniversiteye, Stk'lardan Bürokrasiye kadar tüm segmentlerin birlikte çalışmasını sağlamaya çalışıyoruz. Yapım aşamasında olan Samsun Üniversitesi ve şehir Hastanesi, İlçemizin gelişimine katkıda bulunan iki önemli Dinamo. Yaptığımız yatırımların daha da artacağına inanıyoruz.

SİMDER'IN Kurucu Başkanı Yunus Güney, " Canik'teki yeni planlamayı yakından görme fırsatımız oldu.

Canik'teki üyelerimizin toplumla olan kamu özel işbirliği sayesinde neler yapabileceğini görme fırsatımız oldu. Muhtemelen yakın zamanda Canik Belediyesi ile bir dizi yatırım yapacağız. Bir dizi yatırım için altyapı oluşturmaya çalışıyoruz.

Umarım Samsun'daki bölgemizde iyi bir örnek olur. Kamu ve özel işbirliğini nasıl geliştirebileceğimize, hem Halk hem de halk için nasıl daha yararlı hale getirebileceğimize dair araştırmaların başındayız. Umarım bir sonraki süreçte hem şehrimiz hem de şehrimiz için bu çalışma ziyareti faydalı olur, çok verimli olacağını düşünüyoruz.

Bu ziyareti Canik'te başlattık ve Canik'i pilot bölge olarak kabul edersek, tüm Belediyeler için bir örnek olacağına inanıyoruz. Ev sıkışıklığını çözmenin yollarını arıyoruz. Kamuözel işbirliği sayesinde, konut maliyetlerinin veya arz Darboğazlarının kısa sürede acil önlemlerle nasıl ortadan kaldırılabileceğine dair bir örnek verebileceğimizi umuyoruz. Umarım bu bizim ve şehrimiz için iyi olur."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İGDAŞ 15 banka ile anlaştı! İstanbullular doğalgaz faturalarını taksitle ödeyebilecek Yoksulluk oranı, 2022'de 2021'deki seviyesinde kalarak yüzde 14,4'e yükseldi. Bahçeli'nin AK Parti'den emekli maaşı talebine yanıt: Olur tabi ki elimizden geleni yaparı İstanbul barajlarının doluluk oranı yüzde 118 arttı