Auto-Created-3
10 Mart 2024 ( 31 izlenme )
Reklamlar

Kasaplar Federasyonu Başkanı'ndan internetteki sucuk reklamına tepki: Bu fiyata işkembe bile yok

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, bir firmanın 5 kilogramlık sucuğu 750 liraya satan reklama tepki gösterdi. Yardımcı, "5 kilogram sucuğun 750 lira olması demek, kilosu 150 lira demek. Bu hesaba bakınca 150 liraya işkembe yok. İnternet sahtekarlığı bu. Hesap numarasına parayı gönderiyorsun; ne sucuk geliyor ne de para" şeklinde konuştu.

Et ve tavuk fiyatlarının artışıyla birlikte internette satışa sunulan sucuk ilanlarının kasaplar arasında tartışma yarattığı belirtiliyor. Bu ilanlardan birinde, Türkiye'nin her yerine kargo dahil 5 kilogramlık sucuğun 750 liradan satıldığı belirtiliyordu.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, bu fiyatın mümkün olmadığını belirterek, "Et ve kıymanın kilogram fiyatının 500 liraları bulduğunu, sucuğun kilosunun 150 lira olmasının imkansız olduğunu" ifade etti. Vatandaşları dolandırıcılara ve gıda hilelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yardımcı, sucuğun yapımında kullanılan malzemelerin fiyatının yüksek olduğunu ve bu nedenle 5 kilogramlık sucuğun 750 liraya satılmasının mantıksız olduğunu dile getirdi. Ayrıca, sucuğun artık kasaplarda vatandaşın talebine göre yapıldığını ve marketlerde satılanların maliyetinin altında sunulduğunu da belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Deutsche Bank'tan analiz Bakan Nebati: "Birçok üründe indirim yapan firmalarımızı yürekten kutluyorum" Orta vadeli programın avantajları ve dezavantajları nelerdir? Rolls-Royce, 2500 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor