Auto-Created-3
23 Ocak 2024 ( 24 izlenme )
Reklamlar

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Antalya ve Muğla'da kıyıya vuran cesetlere ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya ve Muğla kıyılarına vuran cesetlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yerlikaya, 17 Ocak'tan bu yana Antalya'da 8 ve Muğla'da 1 olmak üzere toplam 9 cesedin kıyıya vurduğunu belirtti. Bu cesetlerden birinin kimliğinin tespit edildiğini, diğer 8 cesedin kıyafetlerinin üretim yerinin Suriye olduğunu açıkladı. Bakan Yerlikaya, geçen ay Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden Kıbrıs'a doğru hareket eden bir teknenin kaybolduğunu ve şu anda kıyıya vuran cesetlerin bu olayla ilişkilendirildiğini ifade etti. 


Meteorolojik verilerin, son bir haftadır hâkim rüzgarın Güney'den estiğini gösterdiğini belirten Yerlikaya, bu durumun cansız bedenlerin Antalya kıyılarına sürüklenebileceği ihtimalini değerlendirdiklerini söyledi. Ayrıca Muğla'da kıyıya vuran bir cesedin, 6 Ocak 2024 tarihinde kaybolan 3 düzensiz göçmenden birine ait olabileceği değerlendirildiğini belirtti. Kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini ve kolluk birimlerinin savcılıklarla koordineli çalıştığını vurguladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği birbirinden önemli mesajlarda Neden Așı Olmadığını Açıkladı! 37. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi İstanbul'da gerçekleşti Ham petrol ithalatı yüzde 14 düşüşle 2 milyon 17 milyon 437 tona geriledi