Auto-Created-3
01 Ekim 2023 ( 52 izlenme )
Reklamlar

Kaldırımı kendi malları gibi 17 bin 500 liraya kiraya veriyorlar

Antalya'da, semt pazarları etrafındaki kaldırımları işgal eden seyyar satıcılar arasında tezgah devirlerinin, binlerce liraya kadar yükseldiği ortaya çıktı. Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı Metin Bucak, pazarcı esnafının seyyar satıcılar nedeniyle şikayetçi olduğunu ifade etti ve bazı seyyar satıcıların kaldırımları 17 bin 500 liraya kadar devrettiğini söyledi.

Pazarcı esnafı ve yayalar, seyyar satıcıların çevrelerindeki kaldırımları işgal etmelerinden ve vergi ödememelerinden rahatsızlık duyuyor. Antalya'nın Muratpaşa ilçesindeki kapalı pazara olan ilgi, seyyar alışverişin de artmasına neden oluyor. Kaldırımları işgal eden seyyar satıcılar arasında kaldırım tahsislerinin alışveriş fiyatlarına kadar yükseldiği bildiriliyor.

Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı Metin Bucak, seyyar satıcıların çevrelerindeki kaldırımları işgal etmelerinin vergi veren esnafı olumsuz etkilediğini belirtti. Zabıta ekiplerinin müdahale etmediği saatlerde, seyyar satıcılar kaldırımlarda ürünlerini sergiliyorlar.

Seyyar satıcılar, pazarın kapanmasını bekleyerek, genellikle saat 17.00'den sonra tezgahlarını açıyorlar. Pazarcı esnafının, seyyar satıcıların vergi ödememesi ve kaldırımları işgal etmelerinden rahatsız olduğunu ifade eden Bucak, seyyar satıcıların kaldırım tahsislerini birbirlerine devretmeleri konusunda da bilgi verdi.

Bucak, kaldırım tahsislerinin bazen binlerce liraya kadar yükseldiğini belirtti ve pazarcı esnafının çözüm beklediğini söyledi.

Pazarcı esnafı, seyyar satıcıların işgal ettiği kaldırımlar nedeniyle kayıplar yaşadığını ve bu durumun işlerine olumsuz etki ettiğini ifade ediyor. Birçok pazarcı, seyyar satıcıların vergi ödemeden iş yapmalarının adaletsiz olduğunu düşünüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gözler enflasyon raporunda! Erkan'ın mesajları doların ve altının yönünü etkileyecek Avrupa'da doğal gaz fiyatları, İsrail-Filistin çatışmasının başlamasından beri yüzde 39 yükseldi Hükümetten Kamu İşçilerine Yapılacak Zam Teklifi Açıklaması Üretimin durdurulduğu maden ocağında taşeron şirketten işçilere çağrı: Eksiksiz herkes işe gelecek