Auto-Created-3
02 Mart 2023 ( 83 izlenme )
Reklamlar

İş Bankası Depremzedeler için 10 Milyar TL'lik Destek Paketi Hazırladı

İş Bankası Grubu, bölgedeki yaraları sarmak, üretim ve istihdamı seferber etmeye başlamak için ilk etapta 10 milyar TL kaynak ayırdığını açıkladı. 

Banka, deprem bölgesi için AFAD'a 1 milyar TL bağışta bulunurken, deprem sığınağı inşaatına da 1 milyar 750 milyon TL destek vereceğini açıkladı. 

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile bunların İslahiye ve Nurdağı ilçeleri gibi geçiş izni verilen tüm ilçelerindeki şahıs ve ticari işletmelere yönelik tüm bireysel ve ticari kredilerin faizsiz ödemelerini 6 ay süreyle ertelediğini de duyurdu. tarafından depremde ağır hasar gördü. 

Bölgedeki depremlerde hayatını kaybeden müvekkillerinin tüm bireysel kredi borçlarını iptal etmeye karar verdi.

İş Bankası Grubu, bölgedeki yardımları organize eden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) afetzedelerin desteklenmesine katkı sağlamak amacıyla toplam 1 milyar TL bağışta bulunma kararı aldı.

Banka ayrıca Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ve tüm ilçeleri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde ağır hasara uğrayan şahıslar, KOBİ'ler ve küçük ticaret şirketlerine (çiftçi ve esnaf dahil) yönelik bazı adımlar atacak. deprem oldu. bildirildi.

Buna göre, Banka, 31 Ağustos 2023 tarihine kadar belirtilen şubelerde verilen genel bankacılık hizmetleri için herhangi bir ücret ve harç tahsil etmemekte, tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini (ek hesap, kredi kartı borçları ve konut kredisi komisyonları dahil) karşılamaktadır. ) yine de 6 ay süreyle faizsiz olarak 31 Ağustos 2023 tarihine ertelenmesi talebi doğrultusunda yapılan açıklamaya göre, afet bölgesindeki diğer 5 ilde bu büyüklükten küçük şahıs, KOBİ ve ticaret şirketlerinin bireysel ve ticari kredileri, ek hesap ve kredi kartı borçları ile gayrinakdi kredi komisyonları 1 ay ertelendi. talep ne olursa olsun herhangi bir faiz. .

Bahsi geçen şubeler için genel bankacılık hizmetlerinden 1 ay süre ile ücret ve masraf alınmayacağı, KOBİ'den büyük firmalar için ise en uygun çözümün şube bazında bireysel olarak geliştirileceği tespit edilmiştir. değerlendirilmesi gereken olay ve uygulama.

Kalan Borçlar Silindi

İş Bankası'ndan yapılan açıklamada, depremde hayatını kaybeden müşterilerin anapara dahil tüm bireysel kredileri, ek hesapları ve kredi kartı borçlarının silineceği belirtildi.

Verilen bilgiler doğrultusunda depremin etkili olduğu illerde 6 ay ödemesiz ve 36 aya kadar vade ile kredi kullandırılıyor.

Öte yandan banka, depremden etkilenen çocukların eğitimine katkı kapsamında 20232024 ve 20242025 eğitim dönemleri için depremde annesini ve/veya babasını kaybeden çocuklardan 1. Darüşşafaka'da öğrenim görmeye hak kazananlar, eğitim hayatları boyunca oluşan eğitim masraflarını üstlenerek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fed'den yeni uyarı İkinci el araç satışında 6 ay 6.000 km şartı neleri kapsıyor? İşte yönetmelikten muaf olan araçlar Kaldırımı kendi malları gibi 17 bin 500 liraya kiraya veriyorlar Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun işçi alımı kurasından çıkan isim tepkilere neden oldu!