Auto-Created-3
25 Mart 2023 ( 130 izlenme )
Reklamlar

Gram Altın 977 TL Olarak İşlem Görüyor

Gram Altın 977 TL Olarak İşlem Görüyor

Gün geçtikçe altının gram fiyatı azalıp artabiliyor. Güne yüksek rakamlar ile başlayan altın 977 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 1.565 lira, cumhuriyet altını ise 6.453 liradan müşterilere satılıyor. Altına yatırım yapmak isteyen ya da düğün sezonunda sevdiklerine altın takarak destek olmak isteyen kişiler altın fiyatlarının en yakın takipçileri oldular.

Gram altın fiyatı yükselişine günlerdir devam ediyordu dün yüzde 0,2 azalış ile 973.3 liradan günü tamamlayan gram altın bugün ise 977 liradan işlem görüyor. Güne yükseliş ile başlayan gram altınla beraber çeyrek altın ve cumhuriyet altında fiyat arttı.

Çeyrek Ve Cumhuriyet Altınında Fiyat Artışı

Bugün gram altının fiyatının artmasıyla çeyrek altın da 1.565 liradan işlem gördü. Cumhuriyet altınında ise fiyat 6.453 liradan satışa sunuldu. Dün yüzde 0.1 azalarak 1.850 dolar üzerinden günü kapatan altının ons fiyatı bugün ise yüzde 0.3 artışla 1.857 dolar üzerinden işlem görmekte.

Altının gram fiyatı özellikle son dönemde herkesin merak ettiği bir konu oldu. Düğün sezonunun da açılmasıyla birlikte insanlar altının fiyatını merak ediyor. Her geçen gün altın fiyatında bazen azalma bazen artış yaşanıyor. Bu değişiklik nedeniyle de altının fiyatında her gün farklılık oluşuyor. Altına yatırım yapmak isteyen ya da düğünlerde yakınlarına altın hediye etmek isteyen kişilerin çoğu altın fiyatlarında oluşan artış ve azalmanın yakından takipçisi olmuş durumdalar. Altın bugüne azalışla başladı ama yarın artar mı azalır mı bunu bilemiyoruz.

Piyasanın Son Durumu

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası’nın faizleri arttırmalarında esnek davranılması gerekirse eylül aylarında beklemeye geçilebileceği şeklinde yorum yaptı. Toplantı tutanaklarının pozitif bir şekilde karşılandığını da söylediler. Bugün ABD’de kişisel gelir ve harcamaların detaylıca takip edileceğini söyleyen uzmanlar aynı zamanda piyasaların kapanmasının ardından yayımlanması beklenmekte olan kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s’in Türkiye ile ilgili olan değerlendirmesinin odak noktasında olduğunu da belirtti. Uzmanlar teknik olarak altının ons fiyatında 1.830 ve 1.800 bandında doların destek, 1.880 doların ise direnç konumunda olduğunu söyledi.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Korona virüste korkulan oluyor. Mutasyon haberi geldi Dünya Sağlık Örgütü acil açıklama yaptı IMECE, 11 Nisan'da yörüngeye fırlatılacak 7 bin yıllık tohumlar çiftçiyi umutlandırdı. Buğday sorunu bitiyor mu? S&P Global Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti