Anasayfa
16 Nisan 2024 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Gözler seçim sonrası ilk kabine toplantısında! İşte masadaki konu başlıkları

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez toplanıyor. Yarın yapılacak toplantıda, oldukça önemli konular ele alınacak. İranİsrail gerilimi, sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak ziyareti ve enflasyonla mücadele, masadaki öne çıkan başlıklar arasında yer alıyor.

Bu kabine toplantısı, yerel seçimler sonrası, yaklaşık 1,5 aylık bir aradan sonra gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşecek olan toplantıda, yoğun bir gündem bekleniyor.

Ana gündem maddesi olarak, İran ile İsrail arasındaki gerilim öne çıkıyor. Orta Doğu'da artan gerilimin düşürülmesi için Ankara'nın yürüttüğü diplomasi trafiğinin değerlendirilmesi bekleniyor.

Toplantıda ayrıca, sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları da ele alınacak. Özellikle yaz döneminde genişletilmesi planlanan Irak'ın kuzeyindeki operasyonların, toplantıda detaylıca değerlendirilmesi bekleniyor. Bu operasyonlarla ilgili stratejilerin ve hedeflerin belirlenmesi önem arz ediyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçim propagandası özgürlüğü sona eriyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz E yuh be adam! DETAYLAR YORUMDA Anket sonucunda