Auto-Created-3
16 Mart 2023 ( 108 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'nun "Para yönetimini size devredebilirim" dediği iddia edilen Özgür Demirtaş sessizliğini bozdu.

Kılıçdaroğlu'nun "Para yönetimini size devredebilirim" dediği iddia edilen Özgür Demirtaş sessizliğini bozdu.

Ekonomi Profesörü Demirtaş konuyla ilgili olarak teklifin doğru olmadığını belirterek, “Siyasete ne ilgim ne de isteğim yok. Şimdilik teknokrat olarak kalmak istiyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda "Kalkınma Planı" ve "İkinci Yüzyıla Çağrı" programını açıklayacak. 

“Kalkınma planı” çizen çalışanlarda; dünyaca ünlü iktisatçı Daron Acemoğlu, Angela Merkel'in Başbakanlık döneminde danışmanlığını yapan Jeremy Rifkin, ekonomist Prof. Dr. Refet Gürkaynak, Prof. Dr. Ali Hakan KaraProf. Dr. Ufuk Akçigit ve Hacer Foggo'nun da rol aldığı biliniyor. 

ÖZGÜR DEMİRTAŞ SÜRPRİZİ
Ancak kadro kulislerine bir ismin daha eklenmesinin planlandığı iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun, ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile Harbiye'deki Hilton Oteli'nde baş başa yemek yediği söyleniyor. Görüşmenin saatlerce sürdüğü belirtilirken, Kılıçdaroğlu'nun Demirtaş'a "para transferi yönetimi" teklifinde bulunduğu ve Türkiye'ye yatırım çekmek için yardım istediği iddia edildi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Öte yandan sosyal medyada gündem yaratan iddianın ardından kullanıcılardan biri, Demirtaş'ın yüzünün Benjamin Franklin'in portresiyle birleştiği görüntüyü 100 doların üzerinde paylaşarak, "Parayı Özgür Demirtaş yönetirse" şeklinde paylaşımlar yer aldı.

İDDİALARA YANITI
Demirtaş ise sosyal medyadan sessizliğini bozdu. İddiaları yalanlayan Demirtaş, "Arkadaşlar daha önce de defalarca yazdığım gibi siyasetle ne ilgim ne de isteğim yok. Şimdilik, bir teknokrat olarak kalmak istiyorum. Tabii ki elimden gelenin en iyisini yapacağım. Türkiye'nin zenginleşmesi, yatırımı ve refahı için elimden ne gelirse yaparım" dedi.

Ülkede sadece ben değil, yardım edebilecek BİNLERCE güzel insan var. En önemlisi SATIN ALMA GÜCÜMÜZÜ artırmaktır. Son yıllarda alım gücü düştü. 10 yıldır birçok uyarı yapıldı. Umarım bir gün bu uyarılar tüm siyasi partiler tarafından duyulur. Hangi siyasi parti bilim adamları ve uzmanlarla birlikte karar verirse ülke için doğru olanı yapacaktır. Lütfen unutmayın ki tüm dünyada para politikası sıkılaştırıldığında bilime dayalı karar veren ülkeler ayakta kalacaktır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Her 10 şirketten 9'u uzaktan çalışma konusunu gündeme getiriyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emekli maaşı düşük olanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak Emeklilere yüzde 25 zam kabul edildi Milyonları İlgilendiren Müjde >>>