Auto-Created-3
19 Temmuz 2023 ( 72 izlenme )
Reklamlar

Cumhuriyet tarihinin en büyük savunma sözleşmesi! Suudi Arabistan Türkiye'den İHA satın alıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez gezisi kapsamında dün Suudi Arabistan'a gitti. Suudi Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman, anlaşmaların imzalandığı toplantının ardından Baykar İHA'ları almayı planladığını açıkladı. 

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük savunma ve havacılık ihracat sözleşmesi hayırlı ve umut verici olacak" açıklamasını yaptı.

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Salman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında imzalanan anlaşma kapsamında Suudi Arabistan'ın Türkiye'den İHA alacağını açıkladı. 

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar yaptığı açıklamada, “Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı ile Bayraktar AKINCI TİHA İhracat ve İşbirliği Anlaşması imzaladık. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük savunma ve havacılık ihracat sözleşmesi hayırlı ve umut verici olacaktır."

Cumhuriyet tarihinin en büyük savunma sözleşmesi! Suudi Arabistan Türkiye'den İHA satın alıyor

5 SÖZLEŞME İMZALANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez gezisinin ilk ayağı için dün Suudi Arabistan'ın Cidde kentini ziyaret etti. Erdoğan, ziyareti kapsamında Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile ikili ve heyetlerarası görüşmelerde bulundu. 

Heyetler arası görüşmelerin ardından iki ülke arasında doğrudan yatırım, sanayi, enerji, savunma ve haberleşme alanlarında beş anlaşma imzalandı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük savunma sözleşmesi! Suudi Arabistan Türkiye'den İHA satın alıyor

BAYKAR'DAN İHA ALACAKSINIZ

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman, Baykar ile Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği anlaşmasının detaylarını açıkladı. Selman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İki dost ülke arasındaki askeri ve savunma işbirliği çalışmaları kapsamında, 

Türkiye Milli Savunma Bakanı Sayın Yaşar Güler ile bir savunma işbirliği planı imzaladık." Suudi Arabistan'ın savunma ve üretim kapasitesinin güçlendirilmesi için bakanlık ile Baykar firması arasında 2 adet alım anlaşması imzalandığını belirterek, bu konuda ülkesinin Türkiye'den İHA alacağını duyurdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşçi ile İşveren Temsilcileri Görüşme Yapacak Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma ayağını yerden kesti. Özel sektörün yurt dışı borcu Nisan'da düştü İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 18, taksi ve servis ücretlerine yüzde 28 zam geldi