Auto-Created-3
28 Temmuz 2023 ( 154 izlenme )
Reklamlar

Merkez Bankası'na üç yeni Başkan Yardımcısı atandı! Hepsinin ortak bir özelliği var

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı yapan üç ismin yerine; Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı. Bu gelişmenin yanı sıra Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve üç yardımcısının Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olması da dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alındı. Başkan yardımcılığına Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı. Başkan Hafize Gaye Erkan'ın üç isimle birlikte Boğaziçi Üniversitesi mezunu olması dikkat çekiyor.

3 SİHİRBAZ ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre TCMB Başkan Yardımcıları Şener, Çakmak ve Duman, 1211 Sayılı Kanun'un 29. maddesi, 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek 35. maddesi ve 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 7. maddeleri uyarınca görevden alındı. TCMB Başkan Yardımcılığına Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı.

Her şeyin yolu Boğaz'dan geçiyordu

Bu gelişme yakalanırken ilginç bir tesadüf yaşandı. Başkan Hafize Gaye Erkan ve üç yeni asistanın Boğaziçi Üniversitesi mezunu olduğu ortaya çıktı. Osman Cevdet Akçay; Orta ve lise eğitimini Robert Kolej'de tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Akçay, M.Phil ve Ph.D derecelerini New York City University Graduate School ve University Center'dan almıştır. Osman Cevdet Akçay, 1 Mayıs 2018 tarihine kadar Koç Finansal Hizmetler ve Yapı Kredi'de Başekonomist olarak görev yaptı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara'da ücretsiz yolcu taşıma krizi sona erdi! Önemli uyarı! Koronavirüs aşısı olmadan önce bunu mutlaka yapın.... Paraları Türk lirasını 7 ye katladı! Bulgarlardan sonra onlarda sınır şehrine akın etmeye başladılar. Bakan Şimşek'ten merkez bankası rezervlerindeki sert artışa ilişkin ilk açıklama: Tasarruf etmeye devam edeceğiz