Auto-Created-3
05 Kasım 2023 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ford Otosan açılışında: Geleceğin fabrikası unvanını hak ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de Ford Otosan'ın Yeniköy fabrikasının açılışına katıldı. Açılışta, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç tarafından karşılanan Erdoğan, fabrikadan övgüyle bahsederek, 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayan bu tesisi geleceğin fabrikası olarak nitelendirdi. Ayrıca, fabrikanın içten yanmalı ve elektrikli araç üretimi ile öne çıktığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ford Otosan'ın yaptığı yatırımları desteklediklerini ve bu tür yatırımlara önem verdiklerini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin otomotiv sektöründe ihracat şampiyonluğunu sürdürdüğünü ve üretimde söz sahibi olmalarını sağlayan yatırımlara devam edeceklerini belirtti.

Erdoğan, elektrikli araç ve batarya üretimine dikkat çekerek, Türkiye'nin Avrupa'nın batarya üretim üssü olma hedefine sahip olduğunu söyledi. Ford Otosan'ın elektrikli araç ve batarya üretimini desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Ayrıca, Erdoğan, küresel ekonominin yaşadığı zorluklara rağmen Türkiye'nin ekonomiye önem verdiğini ve yatırım, istihdam, ihracat gibi konularda politikalar uyguladıklarını vurguladı. Türkiye'nin ekonomik hedeflerine ulaşmak için çalıştıklarını ve sıcak çatışmanın tarafı olmadıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımcılara, kadınlara, gençlere verdikleri desteği sürdürdüklerini ve Türkiye'nin uluslararası yatırımcılar için güvenli bir liman olmayı sürdüreceğini belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dövizini bozduran nereye gitti? Borsa, 5 Gün Kapalı Kalacak JP Morgan, Merkez'in faiz kararı sonrası Türkiye'ye ilişkin yıl sonu faiz ve enflasyon tahminini yükseltti CHP, ek MTV alımını öngören yasal düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.