Auto-Created-3
07 Ağustos 2023 ( 63 izlenme )
Reklamlar

Bakan Şimşek'in TÜİK Başkanı'nı arayıp "Gerçek verileri açıklayın" dediği iddialar İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandı

Maliye ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in TÜİK Başkanı'nı arayıp "Doğru söyle program yapamam" dediği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Birçok haber sitesinde yer alan iddialar, İletişim Başkanlığı'na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı. Açıklamada, "İddia doğru değil. Kulis bilgisi kisvesi altında kurum ve yetkililerin itibarını hedef alan manipülatif mesajlara inanmayın.” ifadeleri kaydedildi.

Maliye ve Hazine Bakanı Mehmet Şimşek'in TÜİK Başkanı'nı arayıp "Doğru söyle program yapamam" dediği iddiaları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı. Açıklamada, "İddia doğru değil. Kulis bilgisi kisvesi altında kurum ve yetkililerin itibarını hedef alan manipülatif mesajlara itibar etmeyin” denildi.

İddiaya göre “Bakan ŞİMŞEK TÜİK başkanını aradı”

Gazeteci Mustafa Balbay, rol aldığı TV programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Maliye ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in TÜİK Başkanı Erhan Çetinkaya'yı telefonla arayarak gerçek verileri açıklamasını istediğini iddia etti. Balbay, "Mehmet Şimşek TÜİK başkanını aradı ve 'Doğru söyle program yapamam' dedi.

Cumhurbaşkanlığı iddiaları yalanladı

Balbay'ın birçok haber sitesinde yer alan açıklamaları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Twitter hesabından iddiaların asılsız olduğunu belirten bir açıklama yaptı.

"İddia edildiği gibi ŞİMŞEK ile ÇETİNKAYA arasında diyalog yaşanmadı"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Maliye ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Erhan Çetinkaya arasında iddia edildiği gibi herhangi bir diyalog olmamıştır."

"MANİPÜLATİF MESAJLARA SAYGI GÖSTERMEYİN"

Kurum ve yetkililerin itibarını hedef alan "kulis bilgisi" adı verilen manipülatif mesajları ifşa etmeyin. Bazı yayın organlarında ve sosyal medyada paylaşılan "Bakan Şimşek 'TÜİK'i arayın gerçek tarihleri ​​açıklayın' dedi" iddiası doğru değil.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altınına yatırım yapanlar dikkat! Elon Musk dünya ile iletişimi kesilen Gazze için devrede! Starlink uydularını ücretsiz internet sağlamak için bölgeye gönderiyor 34 ülkeye ihracat yapıyordu! Türk tekstil devi Armes Home küresel kriz nedeniyle konkordato ilan etti Memurun maaş zammı belli oluyor! Kritik toplantı öncesi Bakan'dan heyecanlandıran sözler: Tüm paydaşlar memnun olacak