Auto-Created-3
11 Mart 2023 ( 75 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika ile ekonomik ilişkilerimizi adil bir şekilde geliştirmek için çaba göstereceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika ile ekonomik ilişkilerimizi adil bir şekilde geliştirmek için çaba göstereceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrika ile ekonomik ilişkilerimizi her zaman adil ve dengeli bir şekilde geliştirmeye gayret edeceğiz ve ticari ilişkilerimizi kazankazan temelinde yürüteceğiz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Senegal Cumhurbaşkanı Sall, Türkiye'yi takdirle karşıladı ve Karadeniz tahıl anlaşmasının imzalanmasıyla küresel gıda krizinin önlendiğini söyledi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
Ekonomik ilişkilerimiz gelişmeye devam ediyor ve edecek.
2021 yılında 380 milyon dolar olan ikili ticaret hacmimiz, bir önceki yıla göre %42 artışla 540 milyon dolara ulaştı. Şimdi yeni bir hedef belirleyelim dedik; Bunu bir an önce 1 milyar dolara çıkaralım istiyoruz.

Afrika ile ekonomik ilişkilerimizi her zaman adil ve dengeli bir şekilde geliştirmeye gayret edeceğiz ve ticari ilişkilerimizi kazankazan temelinde yürüteceğiz.

Bugün Afrika'da 44 büyükelçiliğimiz hizmet vermektedir.

Senegal Devlet Başkanı Macky Sall'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“İlişkilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.
Türk şirketleri çok sayıda insanı istihdam ediyor.
Tahıl işine katkınız için teşekkür ederiz.
G20'nin bir parçası olma desteğiniz için teşekkür ederiz."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer savunmasını türküyle yaptı Continental, 7 Bin 150 Kişinin İşine Son Verecek AVM'nin metrekare kullanım hacmi 2021 yılına göre nominal olarak yüzde 133,8 arttı Çin ve Suudi Arabistan arasında dolara darbe vuracak para takası anlaşması