Auto-Created-3
30 Mart 2023 ( 47 izlenme )
Reklamlar

Bu gece yarısından itibaren motorinde 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor

Bu gece yarısından itibaren motorinde 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor

RusyaUkrayna savaşı nedeniyle Brent petrol fiyatları dalgalanmaya devam ederken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle dalgalanıyor. Dizel grubunda bu gece yarısından itibaren 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor.

Brent petrol fiyatlarındaki ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN İNDİRİM GELİYOR
Motorin grubunda 20 Eylül Salı gününden itibaren 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor.

LİTRE FİYATI 23.05 LİRAYA DÜŞECEK
Bir sonraki indirimle birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 23.05 TL'ye düşecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda distribütörlerin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle firma ve şehir bazında az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

DAHA ÖNCE EPGIS HİÇBİR FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİ BİLDİRMEME KARARI ALMIŞTI
EPDK'nın fiyat değişikliğini açıklayan tek birlik olan EPGIS'e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava sonuçlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ticaret Bakanlığı: Zeytinyağı ihracat yasağı iç pazarda fiyatları düşürecek SPK'dan iki şirketin halk ricasına onay Çalışan Annelerin Hakları Neler? Otomobilde zam getiren şeyler