Auto-Created-3
27 Eylül 2023 ( 58 izlenme )
Reklamlar

Üniversitelilere verilecek ücretsiz internetin detayları ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında üniversiteli gençlere yönelik aylık 10 GB ücretsiz internet desteğini duyurdu. Bu destekle ilgili detaylar şu şekildedir:

Ücretsiz İnternet Başlangıcı: Öğrenciler, ekim ayı içerisinde ücretsiz internetlerini kullanmaya başlayacaklar.

Hat Sahibi Olma Koşulu: Ücretsiz internetten yararlanabilmek için öğrencilerin kendi adlarına bir cep telefonu hattının olması gerekmektedir. Hat sahibi olmayanlar bu uygulamadan yararlanamayacaklar.

Operatör Maliyeti: 10 GB internet kotasının maliyeti operatörler tarafından değil, devlet tarafından karşılanacak.

Kapsam Dışı Gruplar: Şu an için master, yüksek lisans ve açık öğretim öğrencileri bu desteğin kapsamı dışında tutuluyor. Kapsamın genişletilmesi veya daraltılması Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Bu uygulama ile öğrencilere ekonomik bir destek sağlanarak eğitimlerine daha rahat erişim imkanı sunulmaya çalışılmaktadır.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi! Kurban Bayramı tatili 9 güne uzatıldı Kamu çalışanlarına yüzde 103 zam! Cumhurbaşkanı'nı kapıda davul zurnalarla karşıladılar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), konut kredilerine yönelik yeni bir düzenleme getirdi İkinci el araba alıp satarken kuralları çiğneyen 100.000 kişi tespit edildi! Büyük cezalar yolda