Auto-Created-3
12 Nisan 2023 ( 60 izlenme )
Reklamlar

Bakanlık duyurdu: Öğrencilere ulaşım desteği bugün itibariyle başladı.

Bakanlık duyurdu: Öğrencilere ulaşım desteği bugün itibariyle başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardım alan hanelerdeki ilk, orta ve üniversite öğrencilerinin ulaşım masraflarını karşılamak için destek programının başladığını duyurdu.

Bakan Yanık, sosyal yardım alan hanelerdeki ilk, orta ve üniversite öğrencilerinin ulaşım masraflarını karşılayacak destek programının ilk kez uygulanacağını açıkladı.

Bakan Yanık, destek programıyla yardım alanların hanelerindeki öğrencilerin eğitim süreçlerine katkı sağlayacaklarını belirterek, ilk, orta ve yükseköğretimde yaklaşık 400 bin öğrencinin faydalanacağı destek programının detaylarını anlattı.

Bakan Yanık, 300 milyon TL bütçe ayırdıklarını belirterek, “2023 yılı için öğrencilerimize vereceğimiz desteğin üst sınırı 750 TL. Bu destek programı, öğrencilerimizin yılda iki kez gidişdönüş ulaşım masraflarını karşılamaktadır. Üniversite öğrencilerimizin şehirler arası seyahat masraflarına destek olacağız” dedi.

Bakan Yanık, söz konusu programa başvuruların öğrenci veya öğrencinin ailesi tarafından öğrencilerin ailelerinin ikamet adreslerinde bulunan ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılması gerektiğini söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bitcoin, son 17 ayın zirvesine çıktı 84 yaşında iş arayan kadının isyanı gündem oldu: Daha evime et girmedi Köyde Yaşıyoruz Kıymet Bilmek kurumsal müşterilere yönelik çok farklı çözümler hayata geçirileceği haberi verildi